Company Logo

Gościmy

Odwiedza nas 166 gości oraz 0 użytkowników.

Wycieczka klas IV-VI do Warszawy

      16.06.2015 r udaliśmy się na wycieczkę do Warszawy. Celem wyjazdu było obejrzenie spektaklu "Awantura o Basię"w tatrze "Rampa" i zwiedzenie Ogrodu Botanicznego w Powsinie. Uczestnikami wycieczki byli   uczniowie  kl. III, IV, V, VI Szkoły Podstawowej w Prostyni oraz panie:  Danuta Barszcz, Oksana Żochowska, Ewa Roguska i Małgorzata Siwerska.

       W teatrze było świetnie. Przedstawienie w reżyserii Cezarego Domagały było wzruszające, śmieszne i pełne miłości. Podobała nam się muzyka, piosenki i taniec. Najbardziej wzruszył nas moment, gdy Basia będąc już nastolatką, opiekowała się chorym tatą, który dzięki niej wrócił do zdrowia.

      Po przedstawieniu udaliśmy się do ogrodu botanicznego. Ogród zajmuje obszar około 40 ha.  Pani przewodnik opowiadała nam o różnych roślinach. Zobaczyliśmy drzewa tropikalne, np.: cytrusowe, pomarańczowe, bananowce, na których rosły dojrzałe owoce. Dowiedzieliśmy się, że sztucznie wyhodowane owoce tropikalne nie mają smaku, a owoc cytryny dojrzewa około 1,5 roku. Podziwialiśmy różne gatunki róż, których cudny zapach roznosił się wokół. Mogliśmy przejść po sztucznie utworzonej ścieżce górskiej.

    Następnie udaliśmy się do McDonalds i tam spożyliśmy posiłek. Do domu wróciliśmy późnym wieczorem.

    Bardzo podobała nam  się  ta wycieczka.  Obejrzeliśmy wspaniały spektakl oraz poznaliśmy wiele ciekawostek dotyczących świata przyrody.  

Marta Staniszewska kl. V
Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.7 templates hosting Valid XHTML and CSS.