Company Logo

Gościmy

Odwiedza nas 124 gości oraz 0 użytkowników.

Dzień Dziecka

1 czerwca - w poniedziałek dzwonek nie wzywał uczniów na zajęcia lekcyjne, dzień ten będący Międzynarodowym Dniem Dziecka przebiegał w naszej szkole pod znakiem sportu, zabaw i konkursu o patronie szkoły Janie Pawle II.

Najmłodsi członkowie społeczności szkolnej z klas 0 – III rywalizowali ze sobą w różnorodnych konkurencjach sportowych z piłką, woreczkami, czy też obręczami hula - hop.

Ich starsi koledzy z klas IV-VI spędzali wesoło czas pod hasłem Święta Ziemi: śpiewali piosenki, oglądali przedstawienie w wykonaniu uczniów klasy IV i V pt " Ziemia - jej los jest naszym losem", a następnie wzięli udział w konkursie wiedzowym o Janie Pawle II, w rozstrzygnięciu którego najlepszą okazała się klasa VI. Uczestniczyli również w grze terenowej związanej ze środowiskiem przyrodniczym.

Gimnazjaliści natomiast podzielili się na miłośników piłki siatkowej oraz nożnej. Dziewczęta rozegrały mecz siatkarski na sali gimnastycznej. Zmierzyły się w nim uczennice klasy II i I, a chłopcy na boisku szkolnym oddali się futbolowym emocjom.

Po zakończonych rozgrywkach odbył się wiedzowy etap konkursu o patronie naszej szkoły Janie Pawle II. Najlepszą znajomością życiorysu naszego świętego patrona wykazała się klasa II, która zdobyła najwięcej punktów w poszczególnych częściach tego konkursu, a więc plastycznej, literackiej i wreszcie wiedzowej.

 Dzień Dziecka nie obył się oczywiście bez smacznych niespodzianek w postaci lodów, które otrzymały wszystkie dzieci przybyłe na obchody tego wesołego święta do szkoły.

Anna Wileńska

Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.7 templates hosting Valid XHTML and CSS.