Company Logo

Gościmy

Odwiedza nas 19 gości oraz 0 użytkowników.

Międzyklasowy konkurs o Janie Pawle II

„Święty Jan Paweł II – Nasz Patron”

 Rok 2015 został ogłoszony Rokiem św. Jana Pawła II - w 10. rocznicę śmierci Wielkiego Polaka, za Jego olbrzymie zasługi i zaangażowanie w drogę do wolności naszej Ojczyzny oraz ogromny wkład w propagowanie uniwersalnego przesłania o godności i prawach człowieka. W związku z tym w Zespole Szkół Gminnych zorganizowany został Międzyklasowy Konkurs o Janie Pawle II skierowany do uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Dla klas I – III składał się z dwóch etapów: konkurs plastyczny – klasa miała za zadanie wykonać plakat w formacie A2, techniką dowolną pod tytułem „Święty Uśmiechnięty – Jan Paweł II”; konkurs wiedzy o Janie Pawle II – pięcioro losowo wybranych uczniów z każdej klasy odpowiadało ustnie na jedno pytanie dotyczące Patrona szkoły. Suma punktów zdobytych przez klasę wyłoniła zwycięzcę. Uczniowie klas IV – VI mieli do wykonania trzy zadania: konkurs plastyczny – wykonanie plakatu w formacie A2, techniką dowolna pod tytułem „Śladami Jana Pawła II po Polsce”; konkurs literacki – napisanie w imieniu miesiąca Maja, dlaczego był on tak ważny dla Jana Pawła II; konkurs wiedzy -  dziewięcioro losowo wybranych uczniów z każdej klasy odpowiadało pisemnie na zestaw trzech pytań dotyczących Patrona szkoły. Gimnazjaliści mieli również wykonać plakat w formacie A2, techniką dowolną. Temat ich pracy to „Papież, Polak, Pielgrzym”. W konkursie literackim należało zredagować artykuł do gazetki szkolnej pod tytułem „Jan Paweł II – Superbohater”. Konkurs wiedzy w tej kategorii to także odpowiedzi pisemne na zestaw trzech pytań dla losowo wybranych uczniów z każdej klasy. Największa liczba punktów dla klasy typowała zwycięzcę.

Komisję konkursu plastycznego stanowili: p. Danuta Gorzędowska – psycholog, terapeuta, p. Andrzej Kongiel – twórca ludowy, p. Marta Skorek – pedagog szkolny. Prace literackie oceniały panie: p. Alicja Roguska – emerytowana nauczycielka jęz. polskiego i p. Alicja Gąsiewska – bibliotekarka z Biblioteki Publicznej w Prostyni. Komisja, która odpytywała uczniów klas I – III to p. Dorota Koroś – katechetka i p. Iwona Maliszewska – wicedyrektor szkoły. W jury konkursu wiedzy dla  klas IV – VI zasiadły: p. Danuta Barszcz – nauczycielka jęz. polskiego i p. Marta Skorek – pedagog szkolny, w kategorii gimnazjum: ponownie p. Marta Skorek i p. Katarzyna Gąsior – nauczycielka matematyki i fizyki. Konkursy odbywały się od 18 maja do 2 czerwca. Plakaty, wykonane przez uczniów ozdobiły szkolne korytarze.

 

 Po podliczeniu wszystkich punktów przyznano klasom następujące miejsca:

Kategoria klas I – III

I miejsce  - klasa I A i II

II miejsce – klasa III

III miejsce -  klasa I B

Kategoria klas IV – VI

I miejsce – klasa VI

II miejsce – klasa V

III miejsce – klasa IV

Kategoria gimnazjum

I miejsce  - klasa II

II miejsce – klasa I

III miejsce -  klasa III A

IV miejsce – klasa III B

 Dziękujemy uczniom i wychowawcom za zaangażowanie się w to przedsięwzięcie. Mamy nadzieję, że konkursy o Janie Pawle II wejdą na stałe do kalendarza imprez Zespołu Szkół Gminnych im. Jana Pawła II.
Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.7 templates hosting Valid XHTML and CSS.