Company Logo

Gościmy

Odwiedza nas 176 gości oraz 0 użytkowników.

Z wizytą w piekarni

27 maja 2015r. uczniowie klas I i II wraz z wychowawczyniami - p. I. Wojciechowską, E. Roskosz i K. Szymańską udali się do piekarni G.S. ,,Samopomoc Chłopska" w Kańkowie. Podczas wycieczki dzieci miały możliwość zobaczyć jak wygląda piekarnia od środka . Zwiedziliśmy pomieszczenia piekarni, po których oprowadził nas piekarz- p. Andrzej Maleńki. Mogliśmy obserwować pracę urządzeń służących do wyrobu chleba, jak również zobaczyć piec, w którym wypieka się pieczywo. Nieoczekiwanym etapem naszej wycieczki była możliwość samodzielnego wykonania bułeczek. Wszyscy ochoczo zabrali się do pracy, wyrabiali ciasto i formowali okrągłe bułeczki, które zostały upieczone. Na pożegnanie zostaliśmy poczęstowani pysznymi bułeczkami, które są wypiekane w tutejszej piekarni. Dziękujemy pracownikom piekarni za możliwość zorganizowania wycieczki za życzliwe przyjęcie i zapoznanie z tajnikami wypieku chleba.

Iwona Wojciechowska
Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.7 templates hosting Valid XHTML and CSS.