Company Logo

Gościmy

Odwiedza nas 6 gości oraz 0 użytkowników.

Dzień Matki i Ojca w Złotkach

W niedzielę 24 maja w świetlicy wiejskiej w Złotkach odbyła się uroczystość z okazji Dnia Matki i Ojca. Zorganizowana została przez panią sołtys i Radę Sołecką. Oprócz mieszkańców tejże miejscowości do świetlicy wiejskiej przybyli także zaproszeni goście: ks. kan. Ryszard Zalewski – proboszcz parafii Prostyń, ks. Adam Banaszek – wikariusz z Prostyni, p. Dariusz Chudy – organista oraz mieszkańcy sąsiednich wsi. W części artystycznej brali udział uczniowie z prostyńskiej szkoły recytując wiersze o Rodzicach i śpiewając piękne piosenki. Wystąpił także zespół wokalno-instrumentalny z Zespołu Szkół Gminnych im. Jana Pawła II w Prostyni. Grupa składająca się z 17 osób (w tym 15 gitar) przedstawiła program obejmujący 3 piosenki z repertuaru Anny Jantar, dwa utwory instrumentalne i jeden wokalno-instrumentalny. Solistkami były: Aleksandra Kiełek, Wiktoria Talarek i Joanna Rogozińska. Utwory instrumentalne to: „Dla Zuzi” „Levan polkka” i piosenka  „Kalifornia”. Uroczystość uświetniła także lokalna poetka z miejscowości Wilczogęby oraz ludowy zespół Sadowianka. Podczas imprezy można było częstować się niezliczoną ilością pysznego ciasta przygotowanego przez miejscowe gospodynie.

Ewa Jakubik

 
Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.7 templates hosting Valid XHTML and CSS.