Company Logo

Gościmy

Odwiedza nas 27 gości oraz 0 użytkowników.

Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek

W niedzielę 1 lutego w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Małkini Górnej odbył się Przegląd Kolęd i Pastorałek adresowany do uczniów z terenu gminy Małkinia Górna. Uczniowie ze szkoły w Prostyni reprezentowani byli przez 5 podmiotów, tzn. trzech solistów i dwa zespoły wokalno–instrumentalne. W kategorii klas IV – VI indywidualnie wystąpiła Joanna Rogozińska z kolędami: „Jezusa narodzonego” i „Triumfy Króla Niebieskiego”. W kategorii gimnazjum solowo wystąpiły: Aleksandra Kiełek, która przy własnym akompaniamencie zaśpiewała „Wesołą nowinę” i „Uciekali” oraz Magda Oniśk, która wykonała „Pójdźmy wszyscy do stajenki” i „Znak pokoju”. W kategorii zespołów wokalno-instrumentalnych klas IV – VI wystąpiły z gitarami: Dominika Perzyna i Wiktoria Talarek śpiewając kolędy „Być tam, gdzie Ty” i „Gdy Pan Jezus się narodził” oraz Aleksandra Dmochowska i Zofia Sobotka, które zaprezentowały pastorałki „Już gwiazdeczka się kolebie” i „Jam jest dudka”. Joannie Rogozińskiej i Magdzie Oniśk akompaniował na gitarze absolwent naszej szkoły Grzegorz Rogoziński. Przygotowania do Przeglądu odbywały się pod kierunkiem p. Ewy Jakubik w szkole podczas ferii zimowych.

W kategorii klas IV – VI indywidualnie Joanna Rogozińska zajęła III miejsce. Wśród zespołów wokalno-instrumentalnych klas IV - VI Aleksandra Dmochowska i Zofia Sobotka zajęły I miejsce, a Dominika Perzyna i Wiktoria Talarek – II miejsce. W kategorii gimnazjum III miejsce zajęła Aleksandra Kiełek. Nagrody wręczała przewodnicząca jury konkursowego p. Bernadeta Wiatr, dyrektor GOKiS p. Andrzej Sadowski oraz Wójt Gminy Małkinia Górna p. Bożena Kordek.

Dziękujemy przedstawicielom naszej szkoły za piękne występy i życzymy dalszych sukcesów na różnych festiwalach i przeglądach.

Ewa Jakubik
Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.7 templates hosting Valid XHTML and CSS.