Company Logo

Gościmy

Odwiedza nas 30 gości oraz 0 użytkowników.

Światowy Dzień Walki z AIDS

  1 grudnia to Światowy Dzień Walki z AIDS, obchodzony z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia. W tym dniu na całym świecie odbywają się konferencje i akcje edukacyjne dotyczące zapobiegania HIV i AIDS.

Uczniowie II klasy naszego gimnazjum pod kierunkiem pani pedagog Marty Skorek przygotowali z tej okazji apel, na którym  w ciekawy sposób przybliżyli swoim koleżankom i kolegom problem dotyczący wirusa HIV  wywołującego bardzo okrutną chorobę cywilizacyjną naszych czasów AIDS.

Narrator przekazał słuchaczom najważniejsze informacje, które związane są z wirusem upośledzenia odporności, dane statystyczne oraz sposoby zakażenia się tym groźnym wirusem.

Prowadzący zachęcali uczniów do unikania zachowań ryzykownych i rozbudzali w nich motywacje do życia bez ryzyka AIDS, rozwijali postawy empatii i akceptacji wobec żyjących z HIV.

Aby słowo mówione bardziej dotarło do słuchaczy narracja przeplatana była znanymi i jakże wymownymi piosenkami słynnych polskich wykonawców nawołujących do tolerancji i pokoju np. Stanisława Sojki „ Tolerancja”, Virgin - „Znak pokoju” czy Zbigniewa Hołdysa „ Pomóż mi”.

     Oby przekaz młodzieży zapadł w pamięć zgromadzonych i uwrażliwił ich na sprawy związane z tą ciężką chorobą XXI wieku jaką jest AIDS.

Anna Wileńska
Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.7 templates hosting Valid XHTML and CSS.