Company Logo

Gościmy

Odwiedza nas 56 gości oraz 0 użytkowników.

Dzień Patrona- Święto Szkoły

Szczególnie ważny dzień dla naszej szkoły przypadł w tym roku w czwartek, jak zwykle 16 października, kiedy to uczciliśmy naszego wspaniałego patrona Jana Pawła II.

Uroczystości rozpoczęły się około godziny 8:30 przed pamiątkowym obeliskiem usytuowanym przy budynku szkoły, gdzie zgromadzeni uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami, w obecności pocztu sztandarowego odśpiewali hymn narodowy, a następnie przedstawiciele poszczególnych klas zapalili znicze, oddając hołd Janowi Pawłowi II.

Następnie szpaler złożony z uczniów Zespołu Szkół Gminnych w Prostyni przemaszerował ulicami naszej miejscowości do kościoła parafialnego – Bazyliki Mniejszej pod wezwaniem Świętej Trójcy. Tu odbyła się msza święta sprawowana przez księdza proboszcza Ryszarda Zalewskiego, w intencji uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły.

 W kazaniu skierowanym do uczestników mszy, będącym rozmową z uczniami o Świętym Janie Pawle II, ksiądz proboszcz przypomniał sylwetkę naszego patrona i cechy Jego charakteru, które sprawiły, że został wybrany przed dziewięciu laty, aby patronować  naszej szkole - takie jak między innymi: dobroć, miłość do bliźnich  i wrogów, wierność Bogu. Cechy, które powinniśmy naśladować i kierować się nimi w codziennym życiu.

Po zakończonej mszy świętej młodzież z I i III klasy gimnazjum pod kierunkiem pani Katarzyny Gąsior zaprezentowała montaż słowno – muzyczny będący wspomnieniem pontyfikatu  Jana Pawła II , przeplatany  pieśniami wykonanymi przez laureatów Szkolnego Festiwalu zatytułowanego „ Ulubione pieśni i piosenki Jana Pawła II”.

  Występy zakończyły się wręczeniem przez panią dyrektor Ewę Szymanik oraz jurorkę panią Martę Skorek dyplomów i nagród książkowych  za pierwsze miejsca oraz udział w festiwalu.

W ten sposób w świątecznej i radosnej atmosferze zakończyliśmy obchody święta szkoły i jej znakomitego patrona Jana Pawła II.
Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.7 templates hosting Valid XHTML and CSS.