Company Logo

Gościmy

Odwiedza nas 89 gości oraz 0 użytkowników.

Ślubowanie klas pierwszych

29 września 2014 roku to bardzo ważny dzień w szkolnym życiu klas pierwszych, zarówno tych z „podstawówki” jak i gimnazjalistów. W tym bowiem dniu zostali oni włączeni do grona uczniów Zespołu Szkół Gminnych w Prostyni imienia Jana Pawła II.

Najpierw miała miejsce uroczystość młodszej grupy naszych uczniów. Na sali gimnastycznej licznie zgromadziły się dzieci z klas 0 – VI szkoły podstawowej wraz ze swoimi wychowawcami i nauczycielami.

 Po przywitaniu wszystkich obecnych na sali przez prowadzącą uroczystość przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego przystąpiono do pokazu wiedzy i umiejętności uczniów klas pierwszych, aby stwierdzić, czy zasłużyli już na to, by być pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. Sprawdzono ich wiedzę patriotyczną, a następnie umiejętności recytatorskie i wokalno – muzyczne, a także znajomość zasad zachowania się w szkole. Pierwszaki prezentowały również swoją sprawność fizyczną, a wszystko to przy gromkich oklaskach i okrzykach publiczności „ Brawo Pierwszaki „. 

Na koniec z szerokim uśmiechem po wypiciu szklanki soku z cytryny udowodniły, że są już gotowe, aby przyjąć ich do grona uczniów szkoły i złożenia uroczystego ślubowania na sztandar szkoły.

Po wydaniu werdyktu przez panią dyrektor, że pierwszaki zasłużyły na to, żeby zostać prawowitymi uczniami, wprowadzono sztandar i odśpiewano hymn narodowy.

Następnie przystąpiono do ślubowania i pasowania na ucznia przez dyrektora szkoły. Wręczenie legitymacji szkolnych i odciśnięcie palców w księdze pamiątkowej było dla pierwszaków na pewno niezapomnianym wydarzeniem, które na długo zapadnie w ich pamięci.

Uwieńczeniem tej pięknej uroczystości było wręczenie uczniom klas pierwszych słodyczy oraz dyplomów pamiątkowych, wspólne zdjęcie i poczęstunek w klasie.

 

W tym samym dniu pierwszaki z gimnazjum również uroczyście ślubowali godnie reprezentować szkołę, pracę nad zdobywaniem rzetelnej wiedzy, rozwijaniem swoich talentów oraz dawania wyrazu szacunku dla tradycji szkoły i jej Patrona Jana Pawła II. Zostali pasowani na uczniów przez panią dyrektor i otrzymali legitymacje szkolne, będące ich wizytówką i „przepustką” do gimnazjum. Wszystko odbyło się jak zwykle w podniosłej atmosferze.

Po części oficjalnej nastąpiła mniej oficjalna. Starsi koledzy postanowili sprawdzić, czy „pierwszaki” przejdą próby błyskotliwości, szybkości, wytrzymałości i umiejętności dobrej zabawy. Świeżo upieczeni gimnazjaliści musieli jak najszybciej wypić przez słomkę szklankę mleka, zareklamować przedmiot wylosowany z pudła tajemnic, naszkicować portret wylosowanego nauczyciela i wreszcie zaprezentować umiejętności taneczne z dobranym przez dowcipnych kolegów partnerem bądź partnerką.

Gimnazjaliści przeszli pomyślnie wszystkie próby i zostali przyjęci w poczet pełnoprawnych uczniów Publicznego Gimnazjum w Prostyni.

Na koniec zaproszono ich na poczęstunek od samorządu szkolnego i dyskotekę.
Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.7 templates hosting Valid XHTML and CSS.