Company Logo

Gościmy

Odwiedza nas 108 gości oraz 0 użytkowników.

Święto pieczonego ziemniaka

18 września uczniowie klas IV i V wraz z wychowawcami uczestniczyli w "Święcie Pieczonego Ziemniaka" przygotowanego przez rodziców p. Sylwię Wujek, p. Tomasza Wasieńko i p. Iwonę Dłuską. Wspaniała pogoda dopisała i zapłonęło wielkie ognisko, zapachniały smażone na kijkach kiełbaski, a w popiele powoli piekły się ziemniaki.

Ten dzień był okazją nie tylko do rozpalenia ogniska i upieczenia ziemniaków, ale także do wyścigów i konkursów, w których ziemniaki stanowiły motyw przewodni. Było więc wykonanie Ziemniaczanych Stworków, przenoszenie ziemniaków na łyżkach, konkurs na przeciąganie liny i noszenia wody w kubeczkach, które przyniosły wszystkim wiele radości. Kulminacyjnym punktem spotkania było wspólne śpiewanie i degustacja pieczonych ziemniaków. Okazało się, że tak przygotowane ziemniaki (zjadane w dodatku z dużym apetytem) mogą stanowić konkurencję dla tradycyjnych, niezbyt zdrowych frytek.

Warto ocalić od zapomnienia tradycję "Święta Pieczonego Ziemniaka". Jest ono nie tylko promocją zdrowego odżywiania się, ale stanowi również doskonałą okazję do aktywnego spędzania czasu wolnego dzieci i rodziców w atmosferze przepełnionej humorem  i dobrą zabawą.

Wychowawca kl. V
Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.7 templates hosting Valid XHTML and CSS.