Company Logo

Gościmy

Odwiedza nas 89 gości oraz 0 użytkowników.

Piknik rodzinny

Dnia 23 sierpnia bieżącego roku, w przedostatnią sobotę wakacji odbył się IV Piknik Rodzinny pod hasłem: „Zadbajmy o uśmiech dziecka” zorganizowany tradycyjnie pod patronatem Wójta Gminy Małkinia Górna Marka Kubaszewskiego. O godzinie 15 imprezę rozpoczęła dyrektor szkoły p. Ewa Szymanik powitaniem zaproszonych gości oraz wszystkich przybyłych na piknik, aby miło spędzić czas. Wśród szanownego grona gości znaleźli się: wójt naszej gminy pan Marek Kubaszewski z małżonką, dyrektor Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych pani Danuta Włodarczyk, dyrektor sąsiedniej szkoły w Kiełczewie pan Andrzej Koroś, dyrektor GOK w Małkini pan Andrzej Sadowski, pan dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Małkini Krzysztof Winiarski, pani doktor naszej miejscowości Anna Bialik – Szuladzińska, radny wsi Grądy pan Jerzy Maliszewski, księża parafii Prostyń – proboszcz Ryszard Zalewski, wikary Adam Banaszak, oraz ksiądz rezydent Krzysztof Maksimiuk, a także państwo Urszula i Marek Starzyńscy.

Po tym jak głos zabrał wójt Marek Kubaszewski witając i zapraszając wszystkich do zabawy - IV Piknik Rodzinny rozpoczął się.

Przybyłe na plac szkolny dzieci miały możliwość zabawić się w wesołym miasteczku, wziąć udział w ciekawych konkursach sprawnościowych oraz wokalnych (sprawdzili się również chętni rodzice) wykazać się odwagą skacząc na bungee, a także być obserwatorami interesujących doświadczeń chemicznych. Wszystkim atrakcjom towarzyszyła płynąca z głośników muzyka i zachęcający do udziału w zabawach głos „wodzireja”, a w międzyczasie degustowano smaczne potrawy przygotowane przez rodziców.

Dodatkową gratką dla wszystkich uczestników pikniku były pokazy umiejętności dzielnych strażaków oraz motocykli z klubu "Motokuźnia" w Węgrowie, którymi można się było nawet przejechać.

Na plac szkolny przybyli również umundurowani młodzieńcy z Jednostki Strzeleckiej 5001 ZS „Strzelec” Józefa Piłsudskiego pod dowództwem sierżanta ZS Michała Józefowskiego, którzy pochodzą między innymi z niedaleko położonej wioski Kołodziąż. Zaprezentowali oni zgromadzonym kilka chwytów służących do samoobrony oraz pochwalili się bronią, którą co odważniejsi mogli wziąć do ręki.

Dzieciom idącym w zbliżającym się nowym roku szkolnym do pierwszej klasy pani bibliotekarz naszej szkoły Ewa Jakubik założyła karty biblioteczne oraz wypożyczyła Elementarze przekazane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, mogli więc oni już poczuć się jak prawowici uczniowie. Dodatkowym prezentem była także obrazkowa mapa Polski wydana na okoliczność 25 lecia wolności od Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Wielu młodych uczestników sierpniowego pikniku przyniosło w tym dniu uśmiechnięte buźki na patyku, za które otrzymali karnet na pyszności przygotowane przez rodziców. Wykonawcy najładniejszych buź otrzymali na koniec drobne nagrody – niespodzianki.

Uwieńczeniem ciekawego dnia była dyskoteka, w której bawili się zarówno młodzi jak i starsi uczestnicy pikniku. Zabawa potrwała do późnych godzin wieczornych. Na kolejną moc atrakcji czekamy w przyszłym roku.

 

Fotorelacja z pikniku

 
Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.7 templates hosting Valid XHTML and CSS.