Company Logo

Gościmy

Odwiedza nas 12 gości oraz 0 użytkowników.

Uczniowie naszej szkoły na Nadbużańskiej Nocy Świętojańskiej

Źródło: http://galeria.malkiniagorna.pl/displayimage.php?album=38&pos=227

 

Obejrzyj film: http://youtu.be/HbgJasAY4gY

Pożegnanie uczniów klasy VI

Nadszedł czas rozstania. Uczniowie klasy VI pożegnali szkołę i nauczycieli podczas spotkania zorganizowanego przez swoich rodziców. Podczas uroczystości pokazali talent i dojrzałą grę aktorską w sztuce pt. "Balladyna", przygotowanej pod kierunkiem pani Danuty Barszcz. Wierszem i słowem wyrazili wdzięczność wszystkim pracownikom szkoły, a swoim rodzicom zadedykowali piosenkę z repertuaru Urszuli Sipińskiej pt. "Cudownych rodziców mam"

Do zobaczenia w gimnazjumSmile

Z wizytą u króla na zamku w Warszawie

18 czerwca klasa III B udała się na swój ostatni wspólny wyjazd z wychowawcą Iwoną Nowską na wycieczkę do Warszawy. Swoje pierwsze kroki skierowali na Stare Miasto-miejsce obfitujące w historyczne budowle i pełne obrazów sztuki i galerii. Podczas spaceru uwagę wszystkich przykuła zwarta zabudowa pięknych kamienic, starego barbakanu, licznych pomników i pamiętnych miejsc z czasów Powstania Warszawskiego. Niektórzy z uczniów po raz pierwszy skierowali swoje kroki do katedry Świętego Jana, gdzie w podziemiach spoczywają prochy królów polskich, prezydentów polskich, artystów oraz wielu znamienitych Polaków. Jednak wszystkich zachwyciła wizyta w zamku Królewskim-rezydencji królów  I Rzeczpospolitej. Przewodnik oprowadził uczniów po komnatach królewskich, dzieląc się swoja wiedzą o zgromadzonych eksponatach, ważnych wydarzeniach historycznych i ciekawostkach z epoki ostatnich królów polskich. Szczególną uwagę przykuła wystawa ,,Nowy poczet władców Polski” pędzla Waldemara Świeży oraz dzieła Rembrandta z Królewskiej Kolekcji.                     

          Kolejne kroki skierowaliśmy do Muzeum w Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie. Mogliśmy się sami przekonać, że wilanowska rezydencja, położona wówczas w pobliżu Warszawy, zapewniała Janowi III i jego rodzinie wytchnienie, równocześnie była na tyle blisko Zamku Królewskiego-oficjalnej siedziby króla, Sejmu i Senatu, że monarcha nie tracił kontroli nad biegiem zdarzeń.

          Następnie udaliśmy się do znajdującego się nieopodal Wilanowa Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej i pomimo deszczu, wszyscy z uwagą słuchali opowiadań Pana Jakubika na temat zgromadzonych tam militarnych eksponatów między innymi czołgów, samolotów czy wozów bojowych.

          Ostatnim punktem wycieczki było obejrzenie filmu w kinie IMAX w trybie 3D ,,Jurassic World”.

          W miłej atmosferze spędziliśmy drogę powrotną i większość uczestników nie kryła zadowolenia z wycieczki.

Iwona Nowska

Uczniowie na nagraniu Must be the music

Uczniowie klasy II naszego gimnazjum, w nagrodę za zwycięstwo w szkolnym konkursie o Janie Pawle II wraz ze swoimi młodszymi i starszymi kolegami, a także  koleżankami i kolegami z Liceum w Kosowie uczestniczyli w bezprecedensowym wydarzeniu.

15 czerwca, w poniedziałek pojechali do Warszawy, aby wziąć udział w nagraniu telewizyjnym do słynnego polsatowskiego programu muzycznego „ MUST BE THE MUSIC”.

Mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć na żywo znakomitych jurorów programu:  Elżbietę Zapendowską – krytyka muzycznego, specjalistkę od emisji głosu,  Olgę Jackowską znaną wszystkim jako gwiazdę muzyki rockowej - Korę,  Adama Sztabę – kompozytora, pianistę, aranżera, dyrygenta i producenta muzycznego oraz Piotra Roguckiego – wokalistę, autora tekstów piosenek, którzy oceniali występy 29 wykonawców przybyłych z różnych stron Polski a także ze świata.

Zobaczyliśmy również Macieja Rocka i Paulinę Sykut Jeżynę - konferansjerów programu.

Warto było 8 godzin spędzić na sali bawiąc się przy dźwiękach muzyki na żywo, wrócić do domu przed pierwszą w nocy zmęczonym i głodnym ( Mc Donald'sa już zamknęli ) aby znaleźć się w oku kamery.

Już we wrześniu będziecie mogli zobaczyć niektórych z nas na srebrnym ekranie, w jednym z odcinków 10 już edycji MUST BE THE MUSIC.

Anna Wileńska

Wycieczka klas IV-VI do Warszawy

      16.06.2015 r udaliśmy się na wycieczkę do Warszawy. Celem wyjazdu było obejrzenie spektaklu "Awantura o Basię"w tatrze "Rampa" i zwiedzenie Ogrodu Botanicznego w Powsinie. Uczestnikami wycieczki byli   uczniowie  kl. III, IV, V, VI Szkoły Podstawowej w Prostyni oraz panie:  Danuta Barszcz, Oksana Żochowska, Ewa Roguska i Małgorzata Siwerska.

       W teatrze było świetnie. Przedstawienie w reżyserii Cezarego Domagały było wzruszające, śmieszne i pełne miłości. Podobała nam się muzyka, piosenki i taniec. Najbardziej wzruszył nas moment, gdy Basia będąc już nastolatką, opiekowała się chorym tatą, który dzięki niej wrócił do zdrowia.

      Po przedstawieniu udaliśmy się do ogrodu botanicznego. Ogród zajmuje obszar około 40 ha.  Pani przewodnik opowiadała nam o różnych roślinach. Zobaczyliśmy drzewa tropikalne, np.: cytrusowe, pomarańczowe, bananowce, na których rosły dojrzałe owoce. Dowiedzieliśmy się, że sztucznie wyhodowane owoce tropikalne nie mają smaku, a owoc cytryny dojrzewa około 1,5 roku. Podziwialiśmy różne gatunki róż, których cudny zapach roznosił się wokół. Mogliśmy przejść po sztucznie utworzonej ścieżce górskiej.

    Następnie udaliśmy się do McDonalds i tam spożyliśmy posiłek. Do domu wróciliśmy późnym wieczorem.

    Bardzo podobała nam  się  ta wycieczka.  Obejrzeliśmy wspaniały spektakl oraz poznaliśmy wiele ciekawostek dotyczących świata przyrody.  

Marta Staniszewska kl. V

Dzień Teatru

Sejm Rzeczpospolitej Polskiej ustanowił rok 2015 Rokiem Polskiego Teatru Publicznego. W tym roku obchodzona jest 250-ta rocznica powołania Teatru Narodowego, a tym samym ustanowienia teatru publicznego w naszym kraju. Obchody te uhonorowują wszystkich tworzących teatr, który jest jednym z najważniejszych obszarów życia kulturalnego i społecznego. Pierwszy publiczny, zawodowy teatr wystawiający w języku polskim – Teatr Narodowy został założonyz inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego w 1765 r. w Warszawie. Działał z przerwami przez cały okres oświecenia, miał wpływ na rozwój rodzimej twórczości dramatycznej i pełnił rolę oświeceniowej instytucji wychowawczej. Wystawiano w nim sztuki m.in. Franciszka Bohomolca, Franciszka Zabłockiego, Wojciecha Bogusławskiego i Juliana Ursyna Niemcewicza.

Międzynarodowy Dzień Teatru obchodzony jest na świecie 27 marca.
W prostyńskim gimnazjum uroczysty apel z tej okazji odbył się 17 czerwca. Hasło spotkania to: TEATR ŹRÓDŁEM ROZRYWKI I NATCHNIENIA. Apel składał się z czterech przedstawień przygotowanych przez każdą z klas gimnazjalnych. Klasa I pod kierunkiem p. Edyty Borowej wystąpiła w balladzie „Świtezianka” Adama Mickiewicza. Uczniowie klasy II przygotowali wraz z p. Anną Dołkowską - Wileńską parafrazę „Balladyny” Juliusza Słowackiego. Wychowankowie p. Katarzyny Rostek - uczniowie klasy III A wyrecytowali wiersz „Typki” Wacława Bisko, mówiący
o różnych typach uczniów. Na zakończenie wystąpili przedstawiciele klasy III B, którzy wraz z wychowawcą p. Iwoną Nowską przygotowali inscenizację pod tytułem „Winnetou czerwonoskóry dżentelmen” według Wandy Chotomskiej.

Dziękujemy wychowawcom  i uczniom za przygotowanie uroczystości.

Wycieczka do Warszawy

10 czerwca uczniowie klas I-III naszej szkoły wraz  z wychowawczyniami p. Iwoną Wojciechowską, p. Klaudią Szymańską, p. Ewą Roguską oraz z p. Elżbietą Roskosz pojechali  do Warszawy.

 

Czytaj więcej: Wycieczka do Warszawy

Dzień Dziecka

1 czerwca - w poniedziałek dzwonek nie wzywał uczniów na zajęcia lekcyjne, dzień ten będący Międzynarodowym Dniem Dziecka przebiegał w naszej szkole pod znakiem sportu, zabaw i konkursu o patronie szkoły Janie Pawle II.

Najmłodsi członkowie społeczności szkolnej z klas 0 – III rywalizowali ze sobą w różnorodnych konkurencjach sportowych z piłką, woreczkami, czy też obręczami hula - hop.

Ich starsi koledzy z klas IV-VI spędzali wesoło czas pod hasłem Święta Ziemi: śpiewali piosenki, oglądali przedstawienie w wykonaniu uczniów klasy IV i V pt " Ziemia - jej los jest naszym losem", a następnie wzięli udział w konkursie wiedzowym o Janie Pawle II, w rozstrzygnięciu którego najlepszą okazała się klasa VI. Uczestniczyli również w grze terenowej związanej ze środowiskiem przyrodniczym.

Gimnazjaliści natomiast podzielili się na miłośników piłki siatkowej oraz nożnej. Dziewczęta rozegrały mecz siatkarski na sali gimnastycznej. Zmierzyły się w nim uczennice klasy II i I, a chłopcy na boisku szkolnym oddali się futbolowym emocjom.

Po zakończonych rozgrywkach odbył się wiedzowy etap konkursu o patronie naszej szkoły Janie Pawle II. Najlepszą znajomością życiorysu naszego świętego patrona wykazała się klasa II, która zdobyła najwięcej punktów w poszczególnych częściach tego konkursu, a więc plastycznej, literackiej i wreszcie wiedzowej.

 Dzień Dziecka nie obył się oczywiście bez smacznych niespodzianek w postaci lodów, które otrzymały wszystkie dzieci przybyłe na obchody tego wesołego święta do szkoły.

Anna Wileńska

Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.7 templates hosting Valid XHTML and CSS.