Company Logo

Gościmy

Odwiedza nas 20 gości oraz 0 użytkowników.

Święto Szkoły

,,IDŹMY NAPRZÓD Z NADZIEJĄ”

Święto Szkoły to dzień szczególny – to oddanie czci Ojcu Świętemu, głębsze poznanie jego nauki, szczególnie tej kierowanej do młodych, jak również tej kierowanej do nauczycieli i wychowawców. Święto Szkoły to również wielka lekcja patriotyzmu, ale także nauka bycia razem; nauka odpowiedzialności i międzyludzkiego współżycia.

16 października 2017r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Prostyni spotkaliśmy się po raz kolejny, aby wspomnieć osobę Jana Pawła II, jego nauczanie i życie pełne wiary, nadziei i miłości.

            Rozpoczęliśmy od wspólnego spotkania na hali, gdzie Pani Dyrektor Ewa Szymanik powitała zgromadzonych gości, uczniów oraz grono pedagogiczne, następnie ogłoszono informacje dotyczące uczestnictwa w przygotowanych na ten wyjątkowy dzień konkursach.

Uczniowie mieli możliwość przystąpienia do konkursu:

-wiedzy o patronie -Janie Pawle II, koordynator – Pani Ewa Jakubik

-konkursu plastycznego, koordynator – Pani Oksana Żochowska

-konkursu ortograficznego – Papieskie dyktando, koordynator Pani Inga Dąbrowska

Wszyscy uczestnicy wykazali się ogromnym zaangażowaniem, wiedzą  o Patronie oraz talentami artystycznymi i językowymi, w wyniku eliminacji wyłoniono
w poszczególnych kategoriach zwycięzców:

- konkurs wiedzy o Janie Pawle II –  Szkoła Podstawowa klasa II – I miejsce, klasa III – I miejsce, klasa IV – I miejsce, klasa V-
I miejsce, klasa VI – I miejsce, klasa VII – I miejsce, klasa gimnazjalna II a – I miejsce , II b – I miejsce, klasa III – I miejsce.

-konkurs plastyczny

I kat. – kl. I-III SP

 I miejsce – Weronika Kania - kl. I

II miejsce – Julia Grądzka – kl. III

III miejsce – Julia Kocięcka – kl. II

II kat. - kl. IV-VI SP

I miejsce – Wiktoria Kołodziej – kl. V

II miejsce – Aleksandra Dębkowska – kl. V

III miejsce – Dominika Rytel – Kuc – kl. VI

 III kat. – kl. VII oraz II i III gimnazjalne

I miejsce – Klaudia Wujek – kl. II

II miejsce – Sebastian Renik – kl. III

III miejsce – Weronika Ber – kl. II

- konkurs ortograficzny – Papieskie dyktando

I kat. - kl. IV-VII SP

I miejsce – Szymon Mariański – kl. VI

II kat. – kl. II i III gimnazjalne

I miejsce - Mateusz Sobotka – kl. III

Uczestnicy konkursów zostali nagrodzeni dyplomami oraz nagrodami książkowymi, które sponsorowała Pani Iwona Nowska – serdecznie dziękujemy. Po wręczeniu nagród cała społeczność udała się przed szkołę, by pod pomnikiem Jana Pawła II zapalić znicze i złożyć wiązankę kwiatów. Następnie przemarszem wszyscy udali się do Bazyliki Mniejszej w Prostyni by w duchu wiary, nadziei i miłości kontynuować ten niezwykły dzień poświęcony osobie Jana Pawła II. Mszę świętą koncelebrował ks. Kanonik Ryszard Zalewski.

Na zakończenie mogliśmy być uczestnikami  przepięknej części artystycznej podczas której, każdy z nas mógł doświadczyć natchnienia jakim jest nadzieja:

,,Nadzieja chrześcijańska nie jest spokojną wyspą,

ale jest walką o nadzieję,

ciągłym zmaganiem się ze smutkiem, przygnębieniem, rozpaczą.

 Jest ciągłą walką z pesymizmem, który każe opuszczać ręce,

 walką z dramatem przemijania.

Człowiek stale musi walczyć, by mieć nadzieję.

Ciągła walka o nadzieję jest naszą nadzieją, która w nas dojrzewa.”

Piękne pieśni wykonane przez solistki z klasy VII, pantomima o marzeniach trzech drzew przygotowana przez uczniów klas II i III gimnazjalnej w znacznym stopniu przybliżyły nas do nauk głoszonych przez Jana Pawła II.

Po części artystycznej głos zabrał nasz gość - Pani Danuta Barszcz inspektor ds. obsługi organizacyjno – administracyjnej szkół i placówek oświatowych, która w swej przemowie podkreśliła, by  nigdy w naszych sercach nie gasła Nadzieja, by każdy z nas był gotowy  swoją Nadzieją zawsze rozpalić Wiarę, Pokój i Miłość.

,,Idźmy naprzód z nadzieją’’ takimi słowami uroczystość zakończyła Pani Dyrektor Ewa Szymanik, dziękując wszystkim za przybycie
i uczestnictwo.

Uroczyste obchody Dnia Patrona przygotowały : Pani Oksana  Żochowska, Pani Elżbieta Żurawska, Pani Ewa Roguska, Pani Inga Dąbrowska.
Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.7 templates hosting Valid XHTML and CSS.