Company Logo

Gościmy

Odwiedza nas 10 gości oraz 0 użytkowników.

Mikołajki

6 grudnia to w szkole dzień szczególny: wśród uczniów i nauczycieli dominuje kolor czerwony z białymi elementami, każdy ma na twarzy uśmiech, na korytarzach i w klasach panuje wyjątkowa atmosfera. I nie ma w tym nic dziwnego, przecież tego dnia przychodzi Mikołaj z workami pełnymi prezentów, z uśmiechem, z ciepłym słowem...

Tegoroczne uroczystości mikołajkowe odbywały się na sali gimnastycznej, gdzie zgromadzili się wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami. Na początku Szkolny Klub Wolontariatu podsumował swoją roczną pracę i złożył podziękowania wolontariuszom aktywnie działającym na terenie szkoły. Następnie szkolny zespół wokalny z pomocą wszystkich uczniów odśpiewał dwie zimowe piosenki: „Pada śnieg” i „Ciągną sanie”. W tej wesołej atmosferze na salę weszli dzielni strażacy z OSP w Prostyni, którzy wnieśli opasłe worki z prezentami. Przyszedł także sam Mikołaj i zasiadł na honorowym miejscu. Strażacy wraz z Mikołajem przekazywali prezenty do poszczególnych klas. Warunkiem ich otrzymania była prezentacja artystyczna klasy, a więc zaśpiewanie piosenki, wyrecytowanie wiersza, albo zatańczenie. Na szczęście wszyscy uczniowie wykazali się tymi umiejętnościami i wszyscy mogli się cieszyć podarkami.

Organizatorem uroczystości był Samorząd Szkolny.

 

Dzień Wolontariatu

"Bycie wolontariuszem to nie tylko odpowiedzialność. To przede wszystkim ogromna satysfakcja z pomocy drugiemu człowiekowi."

6 grudnia w naszej szkole obchodziliśmy nie tylko Mikołajki, ale też Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Szkolny Klub Wolontariatu „Razem silniejsi”, już po raz drugi obchodził swoje święto.  Podczas uroczystości społeczność szkolna miała możliwość zapoznania się z działalnością naszego klubu poprzez obejrzenie prezentacji z akcji charytatywnych, zbiórek żywności i innych działań w ubiegłym roku.  Wszystkim wolontariuszom zostały wręczone podziękowania i słodycze, a dla czterech najbardziej aktywnych przygotowano dyplomy i drobne upominki. Są nimi: p. Katarzyna Maleńka, Dominika Dębowiak, Patrycja Królik  i Karolina Kondratiuk.

Tego dnia, do Szkolnego Klubu Wolontariatu uroczyście przyjęliśmy 8 wolontariuszy. Nowi członkowie musieli przejść próbę - zjeść plasterek cytryny i uśmiechnąć się najszczerzej. Wszyscy zaliczyli tę próbę celująco.

Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom za pomoc i aktywny udział w naszych akcjach.

Opiekun SKW: Oksana Zochowska

Teatrzyk profilaktyczny

            Dnia 1 grudnia 2017 roku naszą szkołę odwiedziła grupa teatralna "Grupa Edwarda" z Gimnazjum im. bł. ks. Edwarda Grzymały w Sadownem. Przyjechali do nas z profilaktycznym przedstawieniem pod tytułem "NOŁ LAJFY".

            Młodzi aktorzy zaprezentowali sytuację z naszego codziennego życia odnosząc się do bardzo powszechnego problemu we współczesnym świecie - uzależnieniu od telefonu oraz internetu. Po obejrzeniu przedstawienia i wsłuchaniu się w jego treść, można było zastanowić się nad tym, czy my jesteśmy również uzależnieni.

            Myślę, że wszystkim podobało się przedstawienie. Bardzo dziękujemy naszym kolegom.

Amelia Dąbrowska

Wycieczka do Łodzi

W wtorek 21 listopada 17-osobowa grupa uczniów z naszej szkoły wraz z P. Ewą Jakubik wyruszyła na wycieczkę autokarową do Łodzi. Wyjazd był nagrodą za aktywną pracę w Dziecięcym Chórze Gminnym w roku szkolnym 2016/2017. Organizatorem wyjazdu była Wójt Gminy Małkinia Górna P. Bożena Kordek i  inspektor ds. obsługi organizacyjno – administracyjnej szkół i placówek oświatowych P. Danuta Barszcz. W wycieczce wzięli udział także członkowie Chóru ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Małkini Górnej z P. Grażyną Długoborską oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Glinie z P. Anną Małecką. Po kilkugodzinnej podróży autokar zaparkował przy ulicy Sienkiewicza. Stąd grupa wyruszyła na zwiedzanie najbardziej reprezentacyjnej arterii Łodzi - ulicy Piotrkowskiej. Najpierw zatrzymaliśmy się przed pałacem Juliusza Heinzla – łódzkiego fabrykanta. Obecnie mieści się tu siedziba Urzędu Wojewódzkiego i Urzędu Miasta Łodzi. Punktualnie w południe z balkonu pałacu odegrany został hejnał Łodzi, czyli melodia pieśni „Prząśniczka”. Trębacz zagrał ją dwukrotnie. Dla nas było to niecodzienne wydarzenie, więc nagrodziliśmy muzyka oklaskami. Tuż obok zatrzymaliśmy się przy Ławeczce Tuwima. Podobno potarcie nosa poety przynosi szczęście, tak więc i my wpisaliśmy się w ten zwyczaj. Idąc ulicą Piotrkowską przyglądaliśmy się pięknym pałacom, kamienicom i willom łódzkich fabrykantów i zamożnych kupców. Zatrzymaliśmy się natomiast przy Fortepianie Rubinsteina. Niektórzy próbowali nawet zagrać w duecie z tym sławnym Łodzianinem. Następnie idąc szerokim chodnikiem znaleźliśmy się na Alei Gwiazd. Tu odczytywaliśmy nazwiska wybitnych reżyserów i operatorów polskich, którzy mają tu swoje gwiazdy.  Zatrzymaliśmy się też przy Twórcach Łodzi Przemysłowej, a byli to: Izrael Poznański, Karol Scheibler i i Henryk Grohman. Siedzieli sobie przy stole i dyskutowali o interesach, a może o swojej niebywale wielkiej fortunie. Wracaliśmy drugą stroną ulicy, znów Aleją Gwiazd. Tym razem były to gwiazdy z nazwiskami znakomitych aktorów. Mijaliśmy też kolejne rzeźby, na przykład pomnik Latarnika i śliczny pomnik Misia Uszatka. Na drabinkę Latarnika niestety nie można było wejść, ale przywitać się z przesympatycznym Misiem – jak najbardziej.

Najważniejszym punktem wycieczki był show na lodzie „Zaczarowany Świat Disneya” w Atlas Arena. Była to wspaniała podróż do krainy kreskówek Walta Disneya. Konferansjerami była Myszka Mini i Myszka Miki. Najpierw podziwialiśmy taniec na lodzie postaci z filmu „Toy Story”, potem pełne werwy piruety Małej Syrenki i jej kompanów. Kolejny występ to czterokołowi bohaterowie filmu „Auta”, którzy śmigali po gładkiej tafli lodu, jak po autostradzie. Na koniec spotkaliśmy się z Anną, Elzą i ich kompanami z niezapomnianego filmu „Kraina lodu”. Podziwialiśmy piękne stroje, wspaniałą scenografię, niesamowitą muzykę, a przede wszystkim świetną jazdę na łyżwach. To były dwie godziny przepysznego spektaklu!

Ostatnim elementem naszej wycieczki była wizyta w Manufakturze. Z okien autobusu oglądaliśmy czerwone zabudowania Łodzi przemysłowej, pamiętające czasy największego rozkwitu przemysłu włókienniczego w mieście oraz rezydencję Izaaka Poznańskiego, w której obecnie mieści się Muzeum Miasta Łodzi. W rewitalizowanych wnętrzach dawnej fabryki od 2006 roku działa Centrum Manufaktura. To nie tylko sklepy i restauracje, to także kino, teatr, muzeum, kręgielnia, dyskoteka i miejsce, w którym odbywają się różne imprezy kulturalne i rozrywkowe. Ze względu na napięty harmonogram nasza grupa skorzystała tylko z posiłku w McDonaldsie i pospacerowała sobie po rozległej powierzchni Centrum.

W Prostyni wysiedliśmy tuż przed 22. Wycieczka nam się udała! Tyle wrażeń i tyle emocji. Było świetnie!

Wycieczka do Białegostoku

W dniu 15. 11. 2017 r. uczniowie gimnazjum i klasy VII wybrali się na wycieczkę do Białegostoku. Organizatorkami i opiekunami wyjazdu były Panie nauczycielki: Katarzyna Rostek, Marta Skorek oraz Iwona Nowska.

Głównym celem było obejrzenie w Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki przedstawienia Balladyna'' na podstawie dramatu Juliusza Słowackiego.

Choć utwór Słowackiego ma prawie 200 lat, pytanie, czy da się zatrzymać machinę zła i żyć uczciwie po osiągnięciu wymarzonego celu, pozostaje jak najbardziej aktualne. Zmienia się świat: zamiast legend mamy wirtualną rzeczywistość, zamiast mieczy wyrafinowane narzędzia zbrodni, ale uczucia ludzkie, ambicje, nienawiść i zazdrość pozostają takie same. Adaptacja sztuki miała nowoczesny i awangardowy charakter. Po spektaklu miało miejsce spotkanie z aktorami i uczestnictwo w dyskusji na temat obejrzanej sztuki oraz szeroko rozumianego aktorstwa.

Ponadto w programie wycieczki było obejrzenie filmu edukacyjnego z serii ,,Czas na mądre filmy" pt. ,,Ponad Wszystko". Główni jego bohaterowie mieli okazję, aby pracować nad sobą oraz ćwiczyć silną wolę, podczas ciężkiej i nietypowej choroby. Umocnieni silnym uczuciem, walczyli do końca.

Zwieńczeniem wyjazdu do Białegostoku była wizyta w Escape Room. To nowa forma rozrywki, gry akcji na żywo, które przeniesiono z filmów i komputerów do realnego świata.  Zostajemy zamknięci w pokoju, w którym rozwiązujemy zagadki, szukamy przedmiotów, składamy elementy jak puzzle, aby ostatecznie z niego uciec. Gracze mają na to 60 minut. Pokoje zagadek na stałe zadomowiły się już w zestawie rozrywkowym najlepszych miast. Przygotowano 3 pokoje o różnej tematyce, każdy z nich to inna przygoda. Dodatkowo udostępniono warm up / chillout room, czyli miejsce gdzie można rozgrzać mózg przed grą, wczuć się w klimat zagadek. Po grze był czas na wyluzowanie i rozluźnienie się.

Atmosfera w czasie całej wycieczki była wyśmienita okraszona świetnym humorem i oczywiście nieodzownym, jak na takim wyjeździe Mc Donaldem.

Wszyscy z przyjemnością będą wspominać i oczekiwać na podobne szkolne wyjazdy.

Iwona Nowska

Spotkanie „O tajnikach pracy dziennikarza, reportera i pisarza – opowiada Tomasz Sekielski”.

W dniu 15 listopada 2017r. uczniowie klasy 3PG oraz kilkoro uczniów klasy VI pod opieką Pani Ingi Dąbrowskiej i Pani Ewy Jakubik uczestniczyło w spotkaniu  ze znanym dziennikarzem Panem Tomaszem Sekielskim  pt. „O tajnikach pracy dziennikarza, reportera i pisarza – opowiada Tomasz Sekielski”.

Spotkanie odbyło się w Zespole Szkół w Kosowie Lackim, organizatorem było Stowarzyszenie "Lokalna Grupa Działania - Tygiel Doliny Bugu".

Uczniowie mieli możliwość poznania tajników pracy dziennikarskiej, kolejnych etapów rozwoju dziennikarza i reportera a także pisarza.  Mieli także okazję przekonać się, iż tylko wytrwała praca i wiara w to co robimy, może doprowadzić nas do osiągnięcia wyznaczonych sobie celów.

Wycieczka do Warszawy klas IV-VI

Dnia 8.11.2017r. uczniowie klas IV-VI wraz z opiekunami  Panią Małgorzatą Siwerską, Panią  Oksaną Żochowską i Panią Ingą Dąbrowską wybrali się na wycieczkę do Warszawy.

Pierwszym punktem programu był spektakl pt.: ,,O dwóch takich, co ukradli księżyc” w Teatrze Rampa. Zrealizowany  z rozmachem inscenizacyjnym, rozśpiewany i roztańczony musical według powieści Kornela Makuszyńskiego przypadł wszystkim do gustu. Był także znakomitym pretekstem do dyskusji o relacjach rodzinnych i o prawdziwych wartościach, jakie powinny być doceniane w życiu każdego z nas.

Następnie po przejeździe na Stare Miasto, czekała nas wspaniała lekcja historii podczas zwiedzania Zamku Królewskiego: apartamenty, sala tronowa, kaplica zamkowa i inne sale wywoływały w nas zachwyt a ciekawe opowieści naszego przewodnika spowodowały, że mogliśmy choć na chwilę przenieść się w czasie.

Po spotkaniu z historią udaliśmy się do Centrum Nauki Kopernik. Zwiedzanie jednej z najnowocześniejszych, europejskich  instytucji  ukazującej związek nauki z rzeczywistością było samą przyjemnością. Mogliśmy w pełni oddać się zabawie a jednocześnie chłonąć wiedzę poprzez odkrywanie i  doświadczanie.

Ostatnim, końcowym punktem naszego wyjazdu był posiłek w Mc Donald’s. To były niezapomniane chwile, które pozostaną w naszych wspomnieniach.

Wyróżnienie dla Oliwii Oniśk w XII Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Papieskiego

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Prostyni wzięli udział w XII Edycji  Ogólnopolskiego Konkursu Papieskiego. Prace naszych uczniów zostały przygotowane pod opieką Pani Ingi Dąbrowskiej. Tegorocznym tematem dla uczniów szkół podstawowych było napisanie listu do Jana Pawła II , adres: Niebo.

 Konkurs ma charakter literacki i zachęca uczestników do podjęcia wysiłku samodzielnego myślenia i niebanalnego spojrzenia na problemy współczesności i swoje własne.

W tym roku na konkurs wpłynęło ponad 200 prac z całej Polski wśród nich była nagrodzona praca naszej uczennicy Oliwii Oniśk kl. VII, która otrzymała wyróżnienie. Oliwia za udaną  pracę  literacką i próbę odkrycia wartości, które były bliskie Janowi Pawłowi II została nagrodzona dyplomem oraz kilkoma, ciekawymi pozycjami literackimi.  Warto nadmienić, iż wszystkie nagrodzone prace zostały opublikowane w formie książki przez Instytut Papieża Jana Pawła II w Warszawie. Gratulujemy!
Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.7 templates hosting Valid XHTML and CSS.