Company Logo

Gościmy

Odwiedza nas 39 gości oraz 0 użytkowników.

Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W dniu 28.04.2017r. w naszej szkole odbył się  Apel z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klasy II gimnazjum przypomnieli społeczności szkolnej to ważne dla nas wydarzenie. Hasło przewodnie brzmiało:
Ojczyzna moja – to ta ziemia droga, gdziem ujrzał słońce i gdziem poznał Boga. Rocznica uchwalenia konstytucji była w okresie międzywojennym wielkim świętem państwowym.
Po II wojnie światowej, w nowej rzeczywistości politycznej i ustrojowej zaprzestano obchodzenia tego święta. Dopiero 6 kwietnia 1990 roku sejm Rzeczypospolitej Polskiej zdecydował o przywróceniu w dniu rocznicy uchwalenia konstytucji – święta narodowego. Apel został przygotowany przez Panie Renatę  Mystkowską i Martę Skorek.  
Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.7 templates hosting Valid XHTML and CSS.