Company Logo

Gościmy

Odwiedza nas 44 gości oraz 0 użytkowników.

Wycieczka do Bałtowa

Dnia 18 maja br. wybraliśmy się razem z koleżankami i kolegami z klas trzecich szkoły podstawowej na wycieczkę do Parku Jurajskiego w Bałtowie (woj. świętokrzyskie). Nasz dzień zaczął się wcześnie rano, ponieważ o godz. 6.15 musieliśmy zebrać się na zbiórce przed szkołą. Po trwającej prawie 5 godzin podróży dotarliśmy do Bałtowa, gdzie wraz z przewodnikiem zaczęliśmy zwiedzać Jura Park. Odwiedziliśmy prehistoryczne oceanarium, Górny Zwierzyniec Bałtowski i Sabhatówkę. Oceanarium było pełne niesamowitych wrażeń. Dzięki efektom 5D wydawało się nam, że za chwilę zaatakuje nas prehistoryczne zwierzę. Bardzo podobał się nam przejazd żółtym, amerykańskim schoolbusem, z okna którego mogliśmy oglądać żyjące na wolności zwierzęta, m.in.: żubry, sarny, daniele, emu, wielbłądy dwugarbne, kozy. W sumie zwierzyniec liczył ponad 400 gatunków zwierząt. Sabathówka, czyli wioska czarownic, nie była taka straszna, jak się nam wcześniej wydawało. Chata czarownicy była bardzo ciekawa, ale na pewno nie przerażająca – albo to my byliśmy tacy odważni. Wróciliśmy do domu przed godz. 22.00. To, co zobaczyliśmy i czego się dowiedzieliśmy, zostanie w naszej pamięci na długo. Opiekę nad nami sprawowały nasze wychowawczynie – Pani Elżbieta Roskosz, Pani Małgorzata Bernasiuk, a także Pani Ewa Jakubik, którym jesteśmy wdzięczni za troskę, zaangażowanie i życzliwość, natomiast Panu przewodnikowi za umilanie nam swoimi opowieściami długiej drogi do Bałtowa.

Wiktor Bruszewski
Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.7 templates hosting Valid XHTML and CSS.