Company Logo

Gościmy

Odwiedza nas 177 gości oraz 0 użytkowników.

Droga Krzyżowa przez Prostyń

Od kilkunastu lat w przedostatnim tygodniu Wielkiego Postu organizowana jest w Prostyni Droga Krzyżowa wyznaczona między dwoma punktami: szkołą, noszącą imię Jana Pawła II a bazyliką, sanktuarium Trójcy Przenajświętszej i św. Anny. Ta niespełna kilometrowa trasa prowadzi przez najstarszą część miejscowości, przy której stały niegdyś dwa kościoły, był cmentarz i miejsce, gdzie objawiła się św. Anna.

W środę 5 kwietnia na placu szkolnym, przed pomnikiem poświęconym Patronowi Szkoły zebrali się uczniowie, nauczyciele i wychowawcy, pracownicy szkoły, rodzice i mieszkańcy Prostyni. Punktualnie o godz. 15.00 rozpoczęło się nabożeństwo Drogi Krzyżowej, któremu przewodniczył ks. Łukasz Suszko, wikariusz prostyński. Uformowana została kolumna, której czoło stanowił drewniany krzyż niesiony przez przedstawicieli 14 drużyny harcerskiej „Sokoły” z Prostyni, następnie szedł poczet sztandarowy Zespołu Szkół Gminnych im. Jana Pawła II w Prostyni, ministranci, ksiądz wraz z prowadzącym śpiewy organistą p. Dariuszem Chudym, za nimi podążali parafianie. Rozważania poszczególnych stacji odczytywali nauczyciele i uczniowie. Teksty dotyczyły życia świętego Jana Pawła II, zakończeniem każdego komentarza było pełne refleksji pytanie, skłaniające do zastanowienia się nad swoim życiem. Drewniany krzyż, niesiony początkowo przez harcerzy, przy kolejnych stacjach przejmowany był przez dzieci ze szkoły podstawowej, młodzież gimnazjalną oraz dorosłych parafian. Podczas przemarszu o bezpieczeństwo na drodze dbali druhowie z OSP w Prostyni

Po zakończeniu nabożeństwa Drogi Krzyżowej odbyła się Msza Św. celebrowana przez ks. Łukasza Suszko.

Ewa Jakubik
Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.7 templates hosting Valid XHTML and CSS.