Company Logo

Gościmy

Odwiedza nas 96 gości oraz 0 użytkowników.

Dzień Teatru

Uroczystość z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru w Zespole Szkół Gminnych im. Jana Pawła II w Prostyni odbyła się 29 marca. Pomysłodawcą akademii była p. Ewa Jakubik, bibliotekarka szkolna. Na sali gimnastycznej zebrali się uczniowie szkoły podstawowej wraz z wychowawcami. Swoją obecnością zaszczyciła także p. Alicja Gąsiewska, bibliotekarka Biblioteki Publicznej w Prostyni. Spotkanie prowadziły konferansjerki: Dominika i Ola, które przedstawiły historię teatru od starożytności do czasów współczesnych.

Tegorocznym obchodom przyświecała twórczość wybitnych polskich poetów: Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Klasa IV z p. Oksaną Żochowską przygotowała inscenizację wiersza „Pali się!”. Wykorzystano tu liczne rekwizyty, stroje, wkomponowano efekty dźwiękowe, niespodzianką był też dzielny strażak, który bez żadnego uprzedzenia ochlapał wodą rozentuzjazmowaną widownię! Klasa V z p. Ingą Dąbrowską przedstawiła „Lokomotywę”. Można tu było podziwiać wspaniałą recytację, niebanalnych pasażerów kolejnych wagonów tego rytmicznego pociągu, a dzięki wyrazom dźwiękonaśladowczym „zagranym” przez uczniów, poczuć się jak w prawdziwym pociągu retro. Ostatnim występem była „Rzepka” w wykonaniu uczniów klasy VI pod kierunkiem p. Małgorzaty Siwerskiej. Dziadek, Babcia i pozostali uczestnicy walki o „jędrne i krzepkie” warzywo, pracowali w pocie czoła. Świetna charakteryzacja  i energia młodych aktorów wydobyły z wiersza ogromne pokłady radości.

W inscenizacjach brali udział niemal wszyscy uczniowie z poszczególnych klas, widać było ich zaangażowanie i kreatywność w przygotowaniu występów. Na pewno była to dla wszystkich świetna zabawa. 
Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.7 templates hosting Valid XHTML and CSS.