Company Logo

Gościmy

Odwiedza nas 160 gości oraz 0 użytkowników.

Rekolekcje wielkopostne

W dniach 23 -24 marca 2017r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w rekolekcjach wielkopostnych pod hasłem: "Oblicze Boga". Rekolekcje rozpoczęły się katechezą dla uczniów. Tego dnia na hali sportowej ZSG im. Jana Pawła II w Prostyni zebrały się dzieci i młodzież z prostyńskiej szkoły i Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Orzełku. Rozważania rekolekcyjne prowadził ks. Łukasz Suszko, miejscowy wikariusz. W lepszym zrozumieniu treści pomagały tu również prezentacje multimedialne i pantomima przygotowana przez uczniów gimnazjum.W piątek ponownie ks. Łukasz Suszko przeprowadził katechezę. Następnie wszyscy uczniowie udali się do kościoła. Tu przystąpili do sakramentu pokuty i wzięli udział w Mszy Świętej.
Rekolekcje parafialne prowadził ks. Błażej Samociuk. W rozważaniach opierał się na Miłosierdziu Bożym i Dzienniczku św. siostry Faustyny. Rekolekcjom towarzyszył obraz Jezusa Miłosiernego nawiedzający rodziny parafii Prostyń. Ksiądz rekolekcjonista w swoich naukach wskazywał, że fraza „Jezu ufam Tobie” to jedno z najpiękniejszych zdań w historii ludzkości. Człowiek, który oprze się na Miłosierdziu Bożym, mimo ludzkich trudności i słabości zyska życie wieczne. 
Najważniejszym momentem rekolekcji była spowiedź, z której skorzystało duże grono parafian. Można mieć nadzieję, że te rekolekcje, które spotkały się z życzliwym przyjęciem, otworzą serca dzieci, młodzieży i dorosłych na Boga i ludzi oraz staną się źródłem dobrego przeżycia tegorocznych świąt Wielkanocy.

źródło: www.parafiaprostyn.pl
Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.7 templates hosting Valid XHTML and CSS.