Company Logo

Gościmy

Odwiedza nas 95 gości oraz 0 użytkowników.

„Miłość w czterech porach roku”

Przy Zespole Szkół Gminnych im. Jana Pawła II w Prostyni działa grupa taneczna „Promyki” oraz grupa wokalna wchodząca w skład Gminnego Chóru Dziecięcego. Uczniowie ci uświetniają swoimi występami liczne uroczystości szkolne. W szkole funkcjonuje także Klub Wolontariacki „Razem Silniejsi” zrzeszający uczniów gimnazjum. Opiekunami tych grup są: p. Ewa Roguska, p. Oksana Żochowska i p. Ewa Jakubik. W ostatnich dniach stycznia uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności przed pensjonariuszami Domu Opieki dla osób starszych w pobliskim Sadolesiu i Komorowie koło Ostrowi Mazowieckiej. Program artystyczny składał się z szeregu kolorowych tańców, wesołych piosenek i wierszy mówiących o odmiennościach pór roku.

Występ uzdolnionych uczniów prostyńskiej szkoły dla społeczności lokalnej odbył się w niedzielę 12 lutego o godz. 17.00 w sali OSP w Prostyni. Na uroczystość przybyli licznie zaproszeni goście: p. Bożena Kordek – Wójt Gminy Małkinia Górna, p. Danuta Barszcz – inspektor do spraw obsługi organizacyjno-administracyjnych szkół i placówek oświatowych, dh Marek Starzyński – prezes OSP w Prostyni, p. Marzena Dębowiak - radna z Prostyni, p. Jerzy Maliszewski – radny z miejscowości Grądy, ks. kan. Krzysztof Maksimiuk – senior parafii Prostyń, ks. Łukasz Suszko – wikariusz, p. Anna Bialik – Szuladzińska – lekarz rodzinny, rodzice, dziadkowie występujących oraz mieszkańcy Prostyni. Po przywitaniu zebranych przez dyrektor szkoły p. Ewę Szymanik odbyła się część artystyczna pod tytułem „Miłość w czterech porach roku”. Grupa taneczna pięknie zaprezentowała się w wielobarwnych strojach w kilku niezwykłych odsłonach, wokaliści wykonali rytmiczne piosenki, zachęcając do wspólnego śpiewania zebraną publiczność, natomiast recytatorzy złączyli refleksyjnymi słowami taniec i śpiew w całość. Przedstawienie trwało około 40 minut. Po wybrzmieniu braw, dyrektor wręczyła podziękowania rodzicom i sponsorom, którzy włączyli się w organizację tego barwnego przedsięwzięcia. Następnie głos zabrała Wójt Gminy p. Bożena Kordek, która podziękowała uczniom i opiekunom za wspaniałe doznania artystyczne i życzyła kontynuowania działań rozwijających zainteresowania uczniów. Zakończeniem spotkania był słodki poczęstunek przygotowany przez panią ze szkoły oraz niezawodnych rodziców.
Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.7 templates hosting Valid XHTML and CSS.