Company Logo

Gościmy

Odwiedza nas 48 gości oraz 0 użytkowników.

Stare i nowe zabawy

Trzeci dzień minął pod nazwą „Stare i nowe zabawy naszych rodziców”.  Uznaliśmy, że gry i zabawy doskonale promują aktywność fizyczną, uczą pracy w zespole oraz kreatywności. Tego dnia szkolna hala zapełniła się uczniami klas III - VI szkoły podstawowej, którzy za sprawą wolontariuszy ze Szkolnego Klubu Wolontariatu „Razem Silniejsi” przenieśli się w świat gier z czasów swoich rodziców i dziadków. Uczniowie sprawdzali sprawność fizyczną skacząc i unikając piłki, rywalizując przy tym o tytuł „Mistrza gry w „Zbijany ”. Umiejętnością współpracy zespołowej wykazali się grając w „Kotka i Myszkę” oraz „Jakie Krowa daje mleko”. Dużo emocji wzbudziła gra w „Kapsle”, pokonanie poszczególnych etapów z licznymi utrudnieniami było nie lada wyzwaniem. Poza tym uczniowie musieli wykazać się zgrabnymi skokami i precyzją w rzucaniu woreczka w odpowiednie pole – jednej z wielu wersji popularnej niegdyś gry w „Klasy”. Szybka reakcja i wysokie skoki okazały się niezbędne podczas zabawy w „Szczura”. Zainteresowani uczniowie mieli okazję poznać również inne stare gry m.in. „ Guma”, „Latające Piórko”, „Komórka”. W przerwie między grami uczniowie posilili się własnoręcznie przygotowanymi i zdrowymi kanapkami, a pod koniec zajęć zostali odznaczeni certyfikatami aktywnego uczestnictwa w grach. Wspaniała atmosfera, ciekawe zabawy oraz sportowa rywalizacja oparta na zespołowej współpracy sprawiły, że wszyscy uczestnicy dobrze się bawili.
Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.7 templates hosting Valid XHTML and CSS.