Company Logo

Gościmy

Odwiedza nas 128 gości oraz 0 użytkowników.

Mikołajki szkolne

Mikołajkowe święto w szkole w Prostyni miało miejsce 5 grudnia, w poniedziałek. Najpierw zacny starszy pan w biało-czerwonym ubraniu przybył wraz z elfami do dzieci przedszkolnych i uczniów szkoły podstawowej. Ze swoim radosnym „Ho, ho, ho! Witajcie Dzieci!” wchodził do każdej klasy i rozdawał grzecznym dzieciom prezenty. A w tym dniu wszyscy byli uprzejmi i kulturalni. Każdy zasłużył na wspaniały podarunek z rąk samego Mikołaja. Wyjątkowy nastrój tego dnia spotęgowały także stroje uczniów w mikołajowych kolorach i mikołajowych czapkach . W pięknie śpiewające elfy i statecznego Mikołaja wcielili się uczniowie gimnazjum.

Spotkanie Mikołaja z gimnazjalistami miało miejsce na hali sportowej. Najpierw odbyła się pogadanka dotycząca Mikołajek wraz z maleńkim quizem. Potem cała brać uczniowska odśpiewała kilka kolęd i wtedy na salę wszedł Mikołaj: dostojny, majestatyczny, ale też wesoły, bo przemierzył daleką drogę, aby spotkać się z prostyńską młodzieżą gimnazjalną. Dlatego też podczas rozdawania prezentów panowała wspaniała rodzinna atmosfera.

Mikołajki przygotowała p. Małgorzata Siwerska, opiekun Samorządu Szkolnego w Szkole Podstawowej.
Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.7 templates hosting Valid XHTML and CSS.