Company Logo

Gościmy

Odwiedza nas 93 gości oraz 0 użytkowników.

Święto Szkoły

16 października - dzień wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową jest Świętem Szkoły w Zespole Szkół Gminnych im. Jana Pawła II w Prostyni. W tym roku przypadło ono w niedzielę. Uroczystości rozpoczęły się w bazylice o godz. 1100. Przybyli na nie zaproszeni goście: Wójt Gminy Małkinia Górna p. Bożena Kordek, radni z terenu gminy, nauczyciele, uczniowie, rodzice oraz mieszkańcy Prostyni. Obchody Dnia Patrona rozpoczęły się występem Gminnego Chóru Dziecięcego. Uczniowie zaprezentowali 5 pieśni związanych z Janem Pawłem. Mszy Świętej koncelebrowanej przewodniczył proboszcz ks. kan. Ryszard Zalewski. Kazanie do zebranych wygłosił ks. Łukasz Suszko, wikariusz parafii Prostyń. Mówił o miłości Boga do człowieka i miłosierdziu, jakim ludzie nawzajem powinni się darzyć. Po mszy odbyło się przedstawienie przygotowane przez uczniów gimnazjum pod kierunkiem: p. Marty Skorek, p. Oksany Żochowskiej i p. Elżbiety Żurawskiej. Uczniowie poprzez piękną i wzruszającą pantomimę ukazali najważniejsze wydarzenia z życia Jana Pawła II. Podczas ostatniej pieśni pt. „Nie lękajcie się” wszyscy połączyli się w jeden krąg  podając sobie ręce.
Było to wspaniałe wydarzenie dla Zespołu Szkół Gminnych im. Jana Pawła II, ale też dla wszystkich obecnych na uroczystości.

Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.7 templates hosting Valid XHTML and CSS.