Company Logo

Gościmy

Odwiedza nas 29 gości oraz 0 użytkowników.

Klasa III B pożegnała lato w indiańskim stylu!

22 września wraz ze swoją wychowawczynią p. Małgorzatą Bernasiuk wyruszyliśmy z rana do wioski indiańskiej Hantajo w Borzychach. Tam w leśnym zaciszu przywitała nas przewodniczka w indiańskim stroju. Wszyscy uważnie wysłuchaliśmy opowieści o kulturze Indian Ameryki Północnej. Obejrzeliśmy indiańskie stroje, przedmioty codziennego użytku i broń. Eksponaty umieszczone były w indiańskim tipi. Drugą część naszej wizyty w wiosce stanowiły gry i zabawy. W większości polegały na dużej sprawności i zręczności każdego z nas. Nie było łatwo ścigać się z wężami, łowić rybki albo polować na grzechotnika. Polowanie na bizona z łukiem i dzidą też wymagało celnego oka i pewnej ręki. Pokonaliśmy dzielnie wszystkie przeszkody i z wielką ochotą odtańczyliśmy „taniec aligatora” - taniec zwycięstwa plemienia Irokezów. Na zakończenie zrobiliśmy sobie wspólną fotografię przy indiańskich totemach.

Z uśmiechniętymi twarzami w barwach indiańskich powróciliśmy radośni w godzinach popołudniowych do szkoły. Polecamy taką wyprawę innym kolegom i koleżankom.

Uczniowie klasy III B

z WychowawczyniąPowered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.7 templates hosting Valid XHTML and CSS.