Company Logo

Gościmy

Odwiedza nas 134 gości oraz 0 użytkowników.

Diecezjalny Konkurs Wiedzy Biblijnej "Spotkania z Biblią"

4 kwietnia 2016 roku odbył się szkolny etap Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Biblijnej "Spotkania z Biblią" dla uczniów gimnazjów.
Organizatorem konkursu był: Wydział Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie
Współorganizatorzy:
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Glinniku; Dekanat Brański; Związek Harcerstwa Polskiego, Hufiec Bielsk Podlaski; Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej; Caritas Diecezji Drohiczyńskiej.
Celem konkursu było:
-Ukazanie Biblii jako źródła wiary,
-Poszerzenie wiedzy na temat Ewangelii wg św. Marka i Księgi Jonasza, 
-Rozwijanie zainteresowań uczniów wiedzą biblijną,
-Wykształcenie nawyku systematycznego czytania Biblii,
-Zachęta do refleksji nad własnym życiem w świetle wartości biblijnych.
W Gimnazjum w Prostyni wzięło udział 6 uczniów. Wygrał Przemek Kacpura, który zdobył 36 punktów na 40 możliwych i on będzie 2 czerwca reprezentował nasze Gimnazjum na etapie diecezjalnym. Drugie miejsce zajął Paweł Rogoziński z wynikiem 35 punktów. III miejsce Agnieszka Gąsior 28 punktów. IV miejsce Aleksandra Jakubik 27 punktów. V miejsce Zofia Sobotka 12 i VI Aleksandra Ber 11 punktów.


Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.7 templates hosting Valid XHTML and CSS.