Company Logo

Gościmy

Odwiedza nas 42 gości oraz 0 użytkowników.

Szkolny Konkurs Plastyczny: „Polskie przysłowia i powiedzenia”

W ramach obchodów Dnia Języka Ojczystego w szkole zorganizowany został konkurs plastyczny pod tytułem: „Przysłowia i powiedzenia polskie”. Jego organizatorami były: p. Ewa Jakubik – nauczyciel bibliotekarz i p. Oksana Żochowska – nauczyciel plastyki. Cele konkursu to:  zachęcanie uczniów do zainteresowania się tematyką przysłów wyrażających sentencję lub myśl pochodzącą ze źródeł literackich lub ludowych, rozwijanie literackich i plastycznych zainteresowań uczniów, popularyzacja przysłów, rozwijanie wyobraźni i kreatywności oraz wspieranie ucznia uzdolnionego. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach: uczniowie klas IV – VI szkoły podstawowej i uczniowie gimnazjum. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie wybrać jedno przysłowie lub powiedzenie spośród podanych propozycji i zilustrować je. Wpłynęło 33 prace. W dniach 1-4 marca w świetlicy szkolnej odbyła się wystawa prac konkursowych, aby wszyscy uczniowie mogli podziwiać talenty plastyczne swoich rówieśników. Jury konkursowe w składzie: p. Alicja Gąsiewska – bibliotekarz Biblioteki Publicznej w Prostyni, p. Iwona Nowska – nauczyciel świetlicy i języka polskiego oraz p. Marta Skorek – pedagog szkolny po długich i burzliwych naradach przyznało następujące miejsca:

uczniowie klas IV-VI

I miejsce – Joanna Rogozińska

II miejsce – Weronika Decyk

III miejsce – Kamil Żochowski

wyróżnienie – Wiktoria Talarek

 uczniowie gimnazjum

I miejsce – Paulina Jakubik

II miejsce – Eliza Steć

III miejsce – Monika Dąbrowska

wyróżnienie – Kinga Chaberska

 Autorzy wyróżnionych prac otrzymali nagrody rzeczowe, zaś wszyscy uczestnicy konkursu – małe upominki.
Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.7 templates hosting Valid XHTML and CSS.