Company Logo

Gościmy

Odwiedza nas 5 gości oraz 0 użytkowników.

Zimowy Turniej Tenisa Stołowego w Prostyni

Tradycją już stały się Zimowe Turnieje Tenisa Stołowego o Puchar Proboszcza Parafii Prostyń. Rozgrywki zapoczątkowane zostały przez ks. kan. Krzysztofa Maksimiuka w 2003 roku. W tym roku w pierwszym tygodniu ferii 4 lutego na hali sportowej Zespołu Szkół Gminnych im. Jana Pawła II w Prostyni po raz 14. do rywalizacji stanęli tenisiści z terenu parafii. Zebranych sportowców powitał organizator Turnieju ks. kan. Ryszard Zalewski, dziekan łochowski. Zanim poszły w ruch małe piłeczki tenisowe, najpierw odmówiona została modlitwa. Potem słychać już było tylko delikatny  stukot wydobywający się spod rakietek uczestników i ze stołów tenisowych.  Turniej odbywał się na ośmiu stołach tenisowych. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali sędziowie:  p. Wojciech Jakubik, p. Jerzy Maliszewski i p. Piotr Krawczyk. Po wielu serwach i ogromnej ilości odbitych piłeczek wyłoniono zwycięzców. Drużynowo pierwsze miejsce zajęła SP w Prostyni, drugie NSP w Orzełku, a trzecie SP w  Kiełczewie. Drugą kategorię stanowili uczestnicy od gimnazjum do 30 lat. Była to kategoria indywidualna. W grupie pań zwyciężyła Katarzyna Kania, a wśród panów – Cezary Karczmarczyk. W kategorii trzeciej – Open ( powyżej 30 roku życia) triumfował p. Piotr Jakubik. Zdobywcy miejsc na podium otrzymali dyplomy i medale. Ale i tak najważniejsza była miła atmosfera i sportowa rywalizacja.

Wyniki Zimowego Turnieju Tenisowego o Puchar Proboszcza Parafii Prostyń 2016
Szkoły podstawowe
dziewczęta
I – Patrycja Królik – Prostyń
II – Aleksandra Federczyk – Kiełczew
III – Ewina Skorek – Prostyń

chłopcy
I – Mateusz Jabłonka – Orzełek
II – Mateusz Zębrowski – Prostyń
III – Adrian Rydzewski – Orzełek

Drużynowo: I – ZSG im. Jana Pawła II – SP w Prostyni
II – Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Orzełku
III – SP im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kiełczewie


Gimnazja i do lat 30
panie
I – Katarzyna Kania – PG Sadowne
II – Anna Sobotka – PG Prostyń
III – Magdalena Strzelczyk – PG Prostyń
panowie
I – Cezary Karczmarczyk - Złotki
II – Piotr Kucharek – LO Sadowne
III – Dawid Wiechowski – PG Prostyń

Kategoria Open
I – p. Piotr Jakubik - Prostyń
II – p. Paweł Złotkowski - Treblinka
III – p. Jerzy Maliszewski - Grądy

 
Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.7 templates hosting Valid XHTML and CSS.