Company Logo

Gościmy

Odwiedza nas 100 gości oraz 0 użytkowników.

Mistrz Pięknego Czytania

„Piękne czytanie to też sztuka!”

We wtorek 26 stycznia odbył się Konkurs Pięknego Czytania skierowany do uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej pod tytułem: „Piękne czytanie to też sztuka!”. Organizatorem była biblioteka szkolna w Prostyni. Cele konkursu to: rozbudzanie pasji czytania, zachęcenie do czytania i wypożyczania literatury dziecięcej, budzenie zainteresowania wartościową literaturą dziecięcą, kształcenie umiejętności pięknego czytania, rozwijanie zdrowego współzawodnictwa  i promocja czytelnictwa.

W konkursie wzięło udział 11 uczniów, którzy sami zgłosili się do rywalizacji.  Zadaniem uczestników było odczytanie 21. rozdziału książki „Charlie i fabryka czekolady” Roalda Dahla  - „Do widzenia, Violet”. Na zapoznanie się z tekstem uczniowie mieli ponad tydzień. Prezentacje konkursowe odbywały się w klasach lekcyjnych przy widowni złożonej z koleżanek i kolegów. W jury zasiadły panie: Alicja Gąsiewska – bibliotekarka Biblioteki Publicznej w Prostyni, p. Ewa Jakubik – bibliotekarka miejscowej szkoły i p. Hanna Tarnowska – bibliotekarka Szkoły Podstawowej w Kiełczewie. Ocenie podlegało: płynność czytania, dykcja, tempo, intonacja, siła głosu, umiejętność własnej interpretacji tekstu oraz oddziaływanie uczestnika na emocje słuchacza. Po wysłuchaniu wszystkich propozycji komisja konkursowa przyznała tytuł Mistrza Pięknego Czytania uczennicy klasy V Wiktorii Talarek. Wyróżniono także: Szymona Mariańskiego z klasy IV i Martę Staniszewską z klasy VI. Laureatka konkursu otrzymała dyplom i nagrodę książkową, a uczniowie wyróżnieni i wszyscy uczestnicy konkursu - niespodzianki.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy wielu wspaniałych chwil spędzonych z książką!




Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.7 templates hosting Valid XHTML and CSS.