Company Logo

Gościmy

Odwiedza nas 93 gości oraz 0 użytkowników.

XI Diecezjalny Turniej Szachów Rodzinnych

27 grudnia 2015 roku w gościnnym Zespole Szkół imienia Jana Pawła II w Prostyni odbył się XI Diecezjalny Turniej Szachów Rodzinnych. W turnieju wzięło udział 13 rodzin z: Warszawy, Siemiatycz, Węgrowa, Wyszkowa, Ruchny, Miedznej, Wąsewa, Duczek, Wołomina, Małkni.

            Turniej rozpoczął się Mszą świętą na której ksiądz Dziekan Ryszard Zalewski przywitał wszystkich przybył z poszczególnych parafii i złożył życzenia.

            Celem turnieju było uczczenie Świętej Rodziny i św. Teresy patronki szachistów. Umocnienie więzi rodzinnych i podnoszenie poziomu gry w szachy.

            Organizatorami turnieju były Parafia Rzymsko – Katolicka pw. Trójcy Przenajświętszej w Prostyni, Diecezjalne Duszpasterstwo Sportu Diecezji Drohiczyńskiej i Domowy Kościół z Prostyni. Grano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund przy 15 minutowym czasie namysłu.

Turniej Szachowy wygrali ojciec i syn czyli Stanisław i Adam Siekluccy z Siemiatycz. Drudzy byli wnuczek i dziadek Krzysztof Arbaszewski i Damian Polak z Wyszkowa. Trzecie miejsce zajęli również ojciec i syn Arkadiusz i Łukasz Lachowscy. Następne miejsca zgodne z zajętymi miejscami to Piotr i Katarzyna Kodym z Ruchny, Krzysztof i Ewa Zygulscy z Warszawy, Rafał Giers i Adam Żebrowski z Węgrowa, Andrzej Tymiński i Magdalena Dżbik z Miedznej, Kacper i Zdzisław Rydel z Wąsewa, Antoni i Jan Kurek z Duczek, Agnieszka i Joanna Dżbik z Miedznej, Mirosław i Kacper Jaczyńscy z Wołomina, Marcin i Małgorzata z Duczek i Dariusz i Jakub Samsel z Małkni.

Tradycyjnie odbył się „Festiwal Ciast”. I miejsce zajęła Katarzyna Lachowicz z Siemiatycz II miejsce Krzysztof Arbaszewski z Wyszkowa III miejsce zajęła Agnieszka Dżbik z Miedznej.

Zwycięzcy Turnieju Szachowego i „Festiwalu Ciast” otrzymali puchary, obrazy, wino, książki i czasopisma szachowe.

Organizatorzy dziękują Dyrekcji Szkoły mgr Ewie Szymanik za udostępnienie szkoły, sędziemu Waldemarowi Kulikowi za sędziowanie i Domowemu Kościołowi z Prostyni za pomoc w organizacji.

Diecezjalne Turnieje Szachów Rodzinnych mają 11 letnią tradycję. Co roku w Uroczystość Świętej Rodziny, rodziny szachowe zbierają się aby rozegrać turniej. Dotychczas turnieje odbywały się w: Dziadkowicach, Sarnakach, Siemiatyczach, Węgrowie i Prostyni.

Organizatorzy zapraszają za rok w roku 2016 do Prostyni na XII Diecezjalny Turniej Szachów Rodzinnych.

Ks. Krzysztof Domaraczeńko

Zastępca Diecezjalnego

Duszpasterza Sportu
Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.7 templates hosting Valid XHTML and CSS.