Company Logo

Gościmy

Odwiedza nas 4 gości oraz 0 użytkowników.

Betlejemskie Światło Pokoju

Betlejemskie Światło Pokoju - coroczna skautowa i harcerska akcja przekazywania przed Świętami Bożego Narodzenia symbolicznego ognia, zapalonego w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem.

„Zauważ człowieka” - to hasło przyświecające tegorocznej sztafecie Betlejemskiego Światła Pokoju. Już po raz 25 harcerze i harcerki są strażnikami światła, które jest symbolem nadziei i pokoju między narodami. 13grudnia w Zakopanem harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego otrzymali z rąk słowackich skautów Betlejemskie Światło Pokoju. Tym pięknym gestem rozpoczęła się jego wędrówka, która potrwa do 24 grudnia.

W poniedziałek 14 grudnia 2015r. 14 DH „Sokoły” w Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Warszawie uroczyście odebrała Betlejemskie Światełko Pokoju, które przekaże mieszkańcom gminy Małkinia Górna.

Ewa Roguska 

 
Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.7 templates hosting Valid XHTML and CSS.