Company Logo

Gościmy

Odwiedza nas 87 gości oraz 0 użytkowników.

Klasa czwarta porządkowała groby

         W okolicznych lasach naszej gminy znajduje się wiele grobów żołnierskich i partyzanckich, a także osób anonimowych. Są to swego rodzaju pomniki - symbole walki i męczeństwa obrońców  Ojczyzny. Są też świadectwem naszej bogatej historii, o której należy pamiętać i o którą należy dbać.

       Uczniowie kl. IV Szkoły Podstawowej w Prostyni, 2 listopada 2015 r w Dzień Zaduszny, odwiedzili jedną z takich mogił znajdującą się w lesie położonym nieopodal szkoły w Prostyni. Najpierw uporządkowali grób z liści i konarów drzew, a potem złożyli kwiaty i zapalili znicze, które przede wszystkim symbolizują  modlitwę o dopuszczenie wszystkich zmarłych do  życia wiecznego, wyrażają również wiarę w przyszłe spotkanie z najbliższymi w niebie i radość. Modlitwą i minutą ciszy uczcili pamięć zmarłego.    

         Włączenie się uczniów naszej szkoły w ten piękny zwyczaj odwiedzania grobów na początku listopada  wzbudziło  nutkę zadumy nad własnym, doczesnym życiem na ziemi.     

Danuta Barszcz
Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.7 templates hosting Valid XHTML and CSS.