Company Logo

Gościmy

Odwiedza nas 16 gości oraz 0 użytkowników.

Wycieczka do Łomży

26 października 58 uczniów klas I – III Szkoły Podstawowej wraz z wychowawcami wyjechało o godz. 9.00 na zajęcia edukacyjne do Teatru Lalki i Aktora w Łomży. Po wejściu do budynku teatru zostaliśmy zaproszeni przez Panią Mariolę Kamińską – główną specjalistkę do spraw obsługi widzów, do wejścia na wieżę widokową, z której to można podziwiać Łomżę z lotu ptaka. Widok był imponujący, gdyż pogoda nam dopisała i słonko świeciło nad panoramą miasta. Schodząc z dużej wysokości, cały czas towarzyszyły nam lalki teatralne i inne rekwizyty sceniczne porozwieszane na ścianach i przy poręczach. Po takiej wędrówce zasiedliśmy na widowni. Ze skupieniem czekaliśmy na teatralne dzwonki i gasnące światło.

Spektakl „Tygrysek Pietrek” wzbudził we wszystkich dużo radości i poruszenia. Widzowie głośno dopingowali tygryskowi w jego poszukiwaniach odwagi. Sami przekonali się, że odwaga nie jest do kupienia w sklepie, trzeba ją w sobie wyrobić pokonując swoje słabości i lęki. Uczniowie bardzo żywiołowo reagowali na grę aktorów z lalkami. Po zakończeniu przedstawienia Pani Mariola poprosiła do nas aktora grającego w tym przedstawieniu. Zaprezentował on z udziałem naszych uczniów ciekawe ćwiczenia głosowo-ruchowe, które można powtarzać w domu, aby ćwiczyć głośne mówienie. Po tym spotkaniu poszliśmy obejrzeć kulisy sceny teatralnej, dekoracje, które brały udział w przedstawieniu i zaprezentować się widowni po odsłonięciu kurtyny. Wszystkim nam towarzyszyło wielkie zaciekawienie. To nie wszystko, nasza grupa zobaczyła również pracownię plastyczną, w której powstają lalki. Zapoznaliśmy się z etapami powstawania lalek, a także materiałami, z jakich są wykonane.

Po tak wyczerpującym pobycie w teatrze udaliśmy się do autokarów i wyruszyliśmy w drogę powrotną do szkoły. Wróciliśmy zadowoleni i jakże bogatsi w wiedzę o teatrze. Dziękujemy rodzicom, że umożliwili nam udział w tej podróży.

Małgorzata Bernasiuk
Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.7 templates hosting Valid XHTML and CSS.