Company Logo

Gościmy

Odwiedza nas 47 gości oraz 0 użytkowników.

Sałatka owocowa

W ramach programu „Owoce i warzywa w szkole”, uczniowie klasy pierwszej przygotowali sałatkę owocową.

W piątek 23 października dzieci przybyły do szkoły z reklamówkami pełnymi potrzebnych przyborów i produktów /wśród owoców dominowały jabłka, gruszki ,winogrona, kiwi i banany/. Nie mogły się doczekać kiedy przystąpią do kulinarnych zajęć. Najpierw wychowawczyni przypomniała uczniom o przestrzeganiu bezpieczeństwa podczas pracy. . Uczniowie ubrali fartuszki i rozłożyli na stołach przyniesione przybory kuchenne. Dzieci rozpoczęły swoją pracę od umycia rąk i owoców. Następnie z pomocą nauczyciela i pań woźnych obierały i kroiły owoce. Pokrojone owoce dzieci wymieszały w swoich miskach. Po uporządkowaniu swoich miejsc pracy, umyciu rąk i przyborów, zadbały o estetyczny wygląd swoich stolików: rozłożyły na nich serwetki i sztućce, ustawiły talerzyki i miski z gotowymi sałatkami. Nareszcie mogła odbyć się degustacja sałatek. Po minach dzieci można było wnioskować, że zrobiony przez nie deser owocowy bardzo im smakował.  Jednocześnie uświadomiły sobie jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu oraz jak ważne jest codzienne spożywanie owoców i warzyw. Na koniec pani wychowawczyni pochwaliła wszystkie dzieci za wzorową współpracę podczas zajęć.

Ewa Roguska

 
Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.7 templates hosting Valid XHTML and CSS.