Company Logo

Gościmy

Odwiedza nas 14 gości oraz 0 użytkowników.

Ognisko klasy czwartej

Uczniowie klasy czwartej w dniu 23 września 2015 r. uczestniczyli w ognisku klasowym, które miało miejsce na leśnej polanie należącej do Państwa Dębowiaków. Była to wspaniała okazja do wzajemnego poznania się, nawiązania kontaktów z nowymi uczniami i wychowawcą, budowania zaufania, wsparcia. Opiekę nad uczniami sprawowały: wychowawczyni  p. Danuta Barszcz i p. Ilona Jakubik.

Przed przybyciem na miejsce zabawy uczniowie poznali zasady bezpieczeństwa i zachowania się przy ognisku. Po dotarciu na leśną polanę nauczyciel przywitał się z wychowankami wybranym okrzykiem, dołączając do tego gest. Następnie uczniowie przystąpili do zabawy rozpoznawania osób dotykiem. Zadanie to wzbudziło wśród uczestników ciekawość i radość z eksperymentowania. Później uczniowie wypełnili otrzymane karty informacjami dotyczącymi ulubionego sposobu spędzania wolnego czasu, ulubionej potrawy, koloru, miejsca i przypięli je do ubrania. Spacerując wokół ogniska, odczytywali informacje na kartach innych osób i rozmawiali na ten temat.

Opowiadali, co czuli, mówiąc o sobie, czego ciekawego dowiedzieli się o swoich kolegach i koleżankach. W ten sposób kształtowali  umiejętność komunikowania się. Po wykonaniu zadań przystąpili do pieczenia kiełbasek i ziemniaków. Delektowali się ciastem upieczonym na tę okazję przez rodziców. Wiele przyjemności sprawiła im ostania zabawa w chowanego na wyznaczonym terenie leśnym. Atrakcjom tego dnia sprzyjała już jesienna aura.

Po wygaszeniu ogniska i uporządkowaniu miejsca pobytu szczęśliwi, lekko zmęczeni i ukurzeni wrócili do szkoły.

Danuta Barszcz

 
Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.7 templates hosting Valid XHTML and CSS.