Company Logo

Gościmy

Odwiedza nas 24 gości oraz 0 użytkowników.

Spotkanie pożegnalne trzecioklasistów

Wycieczka na farmę iluzji

Dnia 9 czerwca 2016 r. w piękny słoneczny poranek przed szkołą zebrały się dzieci z klas I-III. Kolorowa, rozgadana grupa wyjeżdżała na wycieczkę pod opieką swoich wychowawczyń. Cel wycieczki jest nieco zagadkowy FARMA ILUZJI Park Edukacji i Rozrywki w Mościskach. Miejsce okazuje się fantastyczne. Wkraczamy w świat na pograniczu rzeczywistości i magii. Wszystko tu zadziwia, inspiruje, śmieszy, tu niemożliwe staje się możliwe. Meble olbrzyma, Wiklinowy Labirynt, Latająca Chata Tajemnic dosłownie przyprawia o zawrót głowy, Lewitujący Kran, Muzeum Iluzji, Studnia Nieskończoności, Dmuchańce, pokaz magicznych sztuczek Pana Zabka. Ależ to była przygoda! Czy dzieciom podobało się na Farmie Iluzji? Pokazują to zdjęcia, zobacz.

Konkurs Pięknego Czytania w klasie I SP

W poniedziałek 6 czerwca uczniowie klasy I szkoły podstawowej wzięli udział w konkursie czytelniczym zorganizowanym przez szkolną bibliotekę pod tytułem „Piękne Czytanie to też sztuka”. Celem konkursu było przede wszystkim: zachęcenie do czytania i wypożyczania literatury dziecięcej, budzenie zainteresowania literaturą, rozwijanie i utrwalanie potrzeb czytelniczych dzieci, promocja czytelnictwa i kształcenie umiejętności pięknego czytania. Do rywalizacji przystąpiło pięcioro pierwszaków. Ich zadaniem było odczytanie wiersza „Chory kotek” Stanisława Jachowicza. Na przygotowanie się do konkursu uczniowie mieli około miesiąca. Jury w składzie: p. Alicja Gąsiewska z Biblioteki Publicznej w Prostyni, p. Edyta Borowa – nauczycielka jęz. polskiego w gimnazjum i p. Ewa Jakubik – bibliotekarka szkolna, w swojej ocenie brały pod uwagę:  płynność czytania, dykcję, tempo, intonację i umiejętność własnej interpretacji utworu. Po wysłuchaniu wszystkich uczniów, jury postanowiło nie przyznać I nagrody. Uczestnicy otrzymali małe upominki za udział  w konkursie.

 

Wycieczka do Warszawy kl IV-VI

Dnia 3 czerwca (piątek) 2016 r. odbyła się wycieczka do Warszawy.

Uczestniczyli  w niej  uczniowie klasy IV-VI, a opiekunami byli: p. Danuta Barszcz, p. Małgorzata  Siwerska i p.  Oksana Żochowska.

O godzinie 11.00 w Teatrze Rampa w Warszawie obejrzeliśmy sztukę pt.  „Tajemniczy ogród''. Przedstawienie zawierało ciekawe efekty dźwiękowe oraz humorystyczne, było  bardzo dynamiczne, a piosenki  rytmiczne i wpadały w ucho.

Inscenizacja uczyła nas, że ogród to tak naprawdę serce. Jeżeli ktoś jest dobry,

kochający i uczciwy, ten ma zielony, pełny zwierząt i miłości ogród.

Zdarzają się ludzie, którzy zamykając się w sobie,zaniedbują swoje wnętrze.

Po spektaklu udaliśmy się na Stare Miasto, gdzie zobaczyliśmy Syrenkę Warszawską

oraz podziwialiśmy  stare kamienice. Mogliśmy udać się na lody, gofry lub kupić pamiątkę. Następnie dotarliśmy do Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie,

gdzie uczestniczyliśmy w warsztatach przyrodniczych i kaligrafii.

 Obserwowaliśmy , ptaki i zwierzęta przez lornetkę, rozpoznawaliśmy rośliny pod mikroskopem, rozwiązywaliśmy zagadki i rebusy.  Na zajęciach kaligrafii

 dowiedzieliśmy się, że papier wynaleźli Chińczycy, mogliśmy obejrzeć zeszyt prowadzony przez króla Jana III Sobieskiego, ćwiczyć  umiejętność pięknego pisania piórem. Ostatnią atrakcją był Stadion Narodowy, który został zbudowany na potrzeby

EURO 2012. Mogliśmy go zwiedzić dzięki uprzejmości pana Arkadiusza Murawskiego.  Tam byliśmy na  tarasie widokowym i w  kaplicy wielowyznaniowej.

Widzieliśmy też szatnie piłkarzy, czerwony dywan, czyli wejście Vipów. Na koniec udaliśmy się do Mc Donalda na ciepły posiłek. Do domu  wróciliśmy późnym wieczorem.

Ta wycieczka była jedną z najlepszych i na pewno utkwi nam w pamięci

z powodu wspaniałych atrakcji.

Magdalena Łubkowska - kl. V

 

Wycieczka do Gminnej Biblioteki Publicznej w Małkini Górnej

Dnia 3 czerwca odbyła się wycieczka klas ,,0" i ,,I" do Gminnej Biblioteki Publicznej w Małkini Górnej - na spotkanie autorskie z Wiesławem Drabikiem. Autor zapoznał dzieci ze swoją twórczością w sposób humorystyczny. Odbyły się liczne konkursy, w których nagrodą były książeczki autora. Na koniec można było nabyć książeczki z autografem Wiesława Drabika. Całe spotkanie upłynęło w miłej i przyjaznej atmosferze.

 

Konkurs "Jan Paweł II wzór tolerancji i przyjaciel wszystkich ludzi" rozstrzygnięty

Celem konkursu było propagowanie wartości wychowawczych utożsamianych z postacią Papieża oraz kształtowanie i rozwijanie w uczniach zdolności literackich i plastycznych. Honorowy patronat nad konkursem objęli: Wójt Gminy Małkinia Górna Pani Bożena Kordek  oraz Dziekan Dekanatu Łochowskiego Proboszcz Parafii Trójcy Przenajświętszej w Prostyni Ks. Kanonik Ryszard Zalewski. 

30 maja 2016 r. w Zespole Szkół Gminnych im. Jana Pawła II w Prostyni  miało miejsce uroczyste wręczenie nagród laureatom i uczestnikom międzygminnego konkursu literackiego i plastycznego o Janie Pawle II.

Czytaj więcej: Konkurs "Jan Paweł II wzór tolerancji i przyjaciel wszystkich ludzi" rozstrzygnięty

Dzień Dziecka

1 czerwca 2016 roku w naszej szkole odbył się festyn dla dzieci i młodzieży  pod hasłem: "Dzień Dziecka na sportowo i zdrowo". Uczniowie zostali podzieleni na 3 grupy wiekowe. Każda grupa, pod okiem nauczycieli odpowiedzialnych za przygotowanie zajęć i wychowawców, uczestniczyła w 3 różnych formach aktywności. Dzieci na pierwszej stacji naszego pikniku poznawały zasady zdrowego odżywiania i aktywnego trybu życia poprzez rozwiązywanie różnych ciekawych zadań, na drugiej stacji przygotowywały pożywne i zdrowe dania , a na trzeciej musiały się wykazać sprawnością fizyczną. Wszystkie aktywności podlegały ocenie jury. Każda klasa została nagrodzona pamiątkowym dyplomem i upominkami. Ten dzień upłynął nam pod znakiem radości i zabawy. Ponadto musieliśmy zjeść wszystkie pyszne dania, które przygotowaliśmy.

Wycieczka rowerowa klasy V

To miał być ładny, majowy dzień: ewentualne deszcze, a nawet burze prognozowane były na popołudnie. Wymarzona pogoda na rower. Ranek 31 maja był jednak pochmurny i nie zapowiadał raczej słonecznego dnia. Niezrażeni tym uczniowie V klasy Szkoły Podstawowej w Prostyni wraz z p. Ewą Jakubik wyruszyli na wycieczkę rowerową. Pierwszy przystanek miał miejsce przy bazylice prostyńskiej. Tu, przy kapliczce św. Anny i naprzeciwko zabytkowej dzwonnicy, uczniowie przypomnieli sobie legendy prostyńskie i historię sanktuarium. Po chwili grupa wycieczkowa powiększyła się o turystów ze Szkoły Podstawowej w Kiełczewie wraz z wychowawcami: p. Dorotą Koroś i p. Barbarą Sobieską. Po ustaleniu spraw organizacyjnych cała kolumna wyruszyła do Złotek. Jest to miejscowość położona na wysokiej skarpie dawnego łożyska rzeki Bug, gleba jest tu piaszczysta, w sam raz dla drzew iglastych. Zwróciła na to uwagę p. Ewa, kiedy wycieczka zatrzymała się pod okazałą sosną – Pomnikiem Przyrody. Kolejnym punktem wycieczki był Orzełek. W związku z tym, że zaczął padać deszcz, był to zarazem najdalszy punkt tej wyprawy. Grupa zatrzymała się na placu szkolnym i przeczekała w budynku największe opady. Był to czas integracji i wspólnych rozmów. W drodze powrotnej ostatni postój miał miejsce ponownie w Złotkach: tym razem przy ogromnych głazach narzutowych, których w tej okolicy jest bardzo dużo.

Powrót do domów był szybki, ponieważ znowu zaczął padać deszcz. Nikt jednak nie narzekał, nikt się nie skarżył. „Deszcz majowy – czapki z głowy!”
Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.7 templates hosting Valid XHTML and CSS.