Company Logo

Gościmy

Odwiedza nas 47 gości oraz 0 użytkowników.

Gminny Przegląd Piosenki i Przyśpiewki Ludowej

W niedzielę 6 kwietnia w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Małkini Górnej odbył się Przegląd Piosenki  i Przyśpiewki Ludowej. Każdy z wykonawców miał za zadanie zaśpiewać dwie piosenki. Szkołę w Prostyni reprezentowało 5 uczestników przygotowanych przez p. Ewę Jakubik. W najmłodszej kategorii: do lat 7 wystąpiła Anita Głębocka z oddziału przedszkolnego. Zaśpiewała ona piosenki „Kukułka” i „Koło mego ogródeczka”. W kategorii: 8 – 13 lat zaprezentowały się dziewczyny z klasy III: Joanna Rogozińska i Dominika Perzyna. Asia wykonała piosenki: „Koło mego ogródeczka” i „Miała baba koguta”. Dominika zaśpiewała „Pognała wołki na bukowinę” i „Daleko, daleko”. W grupie wykonawców w wieku 14 – 20 lat znaleźli się: Magda Oniśk z piosenkami: „Czerwone jabłuszko” i „Hej, bystra woda” oraz Paweł Rogoziński, który śpiewał piosenkę „Furman” i „W zielonym gaiku”. Wszystkim uczestnikom z Prostyni przygrywał na gitarze niezastąpiony Grzegorz Rogoziński.

W kategorii najmłodszej Anita Głębocka zajęła II miejsce, w kategorii środkowej Dominika Perzyna stanęła na najwyższym stopniu podium, a Joanna Rogozińska zajęła III miejsce. W grupie najstarszej Paweł Rogoziński uplasował się na miejscu II, a Magda Oniśk została wyróżniona. Wszyscy zdobywcy miejsc otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe, a osoby wyróżnione – dyplomy. Dyplomem wyróżniony został także Grzegorz. Jury bardzo wysoko oceniło poziom przygotowania uczestników, dziękując opiekunom za popularyzowanie piosenek ludowych wśród dzieci i młodzieży.

Ewa Jakubik
Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.7 templates hosting Valid XHTML and CSS.