Company Logo

Gościmy

Odwiedza nas 128 gości oraz 0 użytkowników.

9 rocznica śmierci Jana Pawła II

P A M I Ę T A M Y....

Dziewięć lat temu odszedł Jan Paweł II.

Papież Polak zmarł 2 kwietnia 2005 o godzinie 21:37

Kardynał Karol Wojtyła został wybrany przez konklawe 16 października 1978. Przyjął imię Jan Paweł II. Był pierwszym od ponad 450 lat biskupem Rzymu nie pochodzącym z Włoch. Przesłanie pontyfikatu Jana Pawła II odzwierciedlały słowa wypowiedziane przez niego na początku misji: Nie lękajcie się, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi.  Papież Polak zasiadał na Stolicy Piotrowej blisko 27 lat. Odszedł do Pana 2 kwietnia 2005 roku o godz.21.37. Kanonizacja Jana Pawła II odbędzie się 27 kwietnia w Watykanie. 

 W naszej szkole i parafii uczciliśmy ten dzień Drogą Krzyżową z rozważaniami o Janie Pawłe II oraz Mszą świętą. Na nabożeństwie licznie zgromadziła sie społeczność szkolna, grono pedagogiczne na czele z p. Dyrektor Ewą Szymanik oraz parafianie. Przed Eucharystią montaż słowno - muzyczny poświęcony Patronowi ZSG Prostyn przedstwila mlodzież.
x Adam Banaszek

Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.7 templates hosting Valid XHTML and CSS.