Company Logo

Gościmy

Odwiedza nas 29 gości oraz 0 użytkowników.

Gimnazjaliści w Instytucie Pamięci Narodowej

 Od „Kamieni na szaniec” do Żołnierzy Wyklętych 

Gimnazjaliści z Prostyni z wizytą w Instytucie Pamięci Narodowej i na warszawskich Powązkach.

            25 marca 2014r. uczniowie klas II Publicznego Gimnazjum w Prostyni z wychowawcami, Iwoną Nowską i Katarzyną Rostek, zatrzymali się na Przystanku Historia w Centrum Edukacji IPN im. Janusza Kurtyki w Warszawie, aby poszerzyć swoją wiedzę o najnowszych dziejach Polski.
Pod kierunkiem edukatorów Instytutu poznawali losy żołnierzy wyklętych oraz oglądali wystawę fotografii Piotra Życieńskiego z powązkowskiej „Łączki”.

            Druga część zajęć odbyła się na warszawskich Powązkach. Na młodych poszukiwaczy śladów przeszłości czekała gra terenowa „Pogrzebana pamięć”, przygotowana przez pracownika IPN dr Dariusza Gałaszewskiego. Celem warsztatów edukacyjnych było odnalezienie mogił bohaterów „Kamieni na szaniec” oraz ofiar represji systemu komunistycznego, o których losach dowiedzieli się wcześniej.

            Wzbogaceniem i uatrakcyjnieniem niecodziennej lekcji historii była projekcja filmu Roberta Glińskiego „Kamienie na szaniec”.

Uczestnicy zajęć warsztatowych doszli do wniosku, że młodzi są zawsze tacy sami, choć realia, w których żyją mogą być różne.

 

Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.7 templates hosting Valid XHTML and CSS.