Company Logo

Gościmy

Odwiedza nas 13 gości oraz 0 użytkowników.

VI Festiwal Kolęd i Pastorałek w Węgrowie

„Kolędowe Serce Mazowsza”

W poniedziałek 20 stycznia w sali widowiskowej Węgrowskiego Ośrodka Kultury odbyły się eliminacje miejsko-powiatowe VI Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Kolędowe Serce Mazowsza” 2014. Na scenie zaprezentowało się 25 wykonawców – wśród nich uczniowie ze szkoły w Prostyni, przygotowani pod kierunkiem p. Ewy Jakubik. W kategorii solistów z klas I – III szkół podstawowych wystąpiły: Dominika Perzyna, która zaśpiewała kolędy: „Przybieżeli do Betlejem pasterze” i „Bosy pastuszek” oraz Joanna Rogozińska z kolędami: „Wśród nocnej ciszy” i „Siadła Maryja”. W kategorii klas IV – VI szkołę w Prostyni reprezentowała Aleksandra Dmochowska, która wykonała z własnym akompaniamentem kolędy „Do szopy, hej, pasterze” i „Gdy Pan Jezus się narodził”. W tej grupie wiekowej, w kategorii zespołów wokalnych wystąpił „Prostyński Team” złożony z 11 wykonawców, który zaśpiewał pastorałki: „Północ już była” i „Jam jest dudka”. Przedstawicielką Publicznego Gimnazjum w Prostyni była Magda Oniśk. Zaprezentowała kolędy: „Cieszmy się i pod niebiosy” oraz „Już gwiazdeczka się kolebie”. Dominice, Joannie i zespołowi przygrywał na gitarze nieoceniony Grzegorz Rogoziński.

Jury, podsumowując wszystkie występy podkreśliło, że tegoroczny Festiwal charakteryzował się wysokim poziomem artystycznych wykonawców. Doceniono także wokalistów z Prostyni. Dominika Perzyna i Magda Oniśk zostały wyróżnione w swoich kategoriach wiekowych, a Joanna Rogozińska zajmując trzecie miejsce, zakwalifikowała się do konkursu finałowego w Siedlcach. W finale wystąpi także Aleksandra Kiełek, która w ubiegłym roku była laureatem Festiwalu.

 
Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.7 templates hosting Valid XHTML and CSS.