Company Logo

Gościmy

Odwiedza nas 3 gości oraz 0 użytkowników.

Rozstrzygnięcie konkursu o Julianie Tuwimie

Kończący się rok 2013 poświęcony jest twórczości jednego z najwybitniejszych poetów polskich – Julianowi Tuwimowi. Któż nie zna wierszy: „Lokomotywa”, „Abecadło”, „Okulary” czy „Słoń Trąbalski”, które towarzyszą dzieciństwu wielu pokoleń Polaków? Podsumowując  rok tuwimowski, w dniach 2 – 6 grudnia przeprowadzony został konkurs wiedzy o tym wybitnym Polaku. Uczestnikami byli uczniowie z klas IV – VI. Ich zadaniem było udzielenie odpowiedzi na dziesięć pytań. Konkurs przeprowadzony został w bibliotece szkolnej, więc uczestnicy mogli korzystać ze słowników, encyklopedii, gazetki bibliotecznej i internetu. Na apelu szkolnym 9 grudnia nastąpiło podsumowanie konkursu. Wśród 13 uczniów, którzy poprawnie odpowiedzieli na wszystkie pytania, rozlosowane zostały trzy nagrody książkowe. Otrzymały je: Patrycja Skowrońska, Lidia Uziębło i Ewa Wróbel. Następnie  uczennica klasy V i uczniowie klasy II  pięknie wyrecytowali kilka wspaniałych wierszy Juliana Tuwima. Za swoje występy otrzymali po słodziutkim lizaku.
Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.7 templates hosting Valid XHTML and CSS.