Company Logo

Gościmy

Odwiedza nas 10 gości oraz 0 użytkowników.

Wycieczka gimnazjum do Warszawy

Dnia 19.11.2013r odbyła się wycieczka do Warszawy. Udział w niej wzięli uczniowie klas I-III gimnazjum pod opieką pani Edyty Borowej.

                Wyjazd spod szkoły nastąpił o godzinie 10.30. Około 12.20 zatrzymaliśmy się przed budynkiem Muzeum Narodowego. Chwilę potem podziwialiśmy liczne dzieła sztuki, zarówno autorstwa polskich artystów, jak i spoza granic naszego kraju. Na szczególną uwagę zasługuje sala przeznaczona twórczości Jana Matejko. Jego obrazy, takie jak „Wyrok na Matejkę”, „Autoportret” czy „Stańczyk” przyciągnęły uwagę każdego z obecnych. Godna podziwu była również wystawa dzieł Maksymiliana Gierymskiego, w której znalazły się między innymi „Patrol powstańczy” i „Powrót z polowania”. Mieliśmy także okazję zobaczyć obrazy znanego malarza Józefa Chełmońskiego, do którego dorobku zalicza się takie dzieła jak „Babie lato”, „Kuropatwy” oraz „Bociany”. Oprócz tego podziwialiśmy również liczne mniej znane rzeźby, na przykład „Chłopiec (wiosna)” Mikołaja Szlifierza czy „Napoleon na koniu” Piotra Michałowskiego. Końcowe etapy zwiedzania ukazały nam wszelkiego rodzaju monety, odznaczenia, pieczęcie i papiery wartościowe z wielu epok historii. O godzinie 13.30 nadszedł czas opuszczenia muzeum i udania się do centrum handlowego Arkadia, co też niezwłocznie uczyniliśmy.

                Po przyjeździe do Arkadii naszym pierwszym celem stało się kino. Zgodnie ustaliliśmy, że obejrzymy film „Kapitan Phillips” wyreżyserowany przez Paula Greengrassa. Opowiadał on o kapitanie pojmanym przez somalijskich piratów podczas przewozu statkiem towarów głównie spożywczych. Żądni pieniędzy rozbójnicy nie chcieli dać za wygraną i przypłacili to życiem. Kapitan Phillips również nie wyszedł z tej sytuacji bez szwanku – poza drobnymi obrażeniami fizycznymi przeżył ciężki szok. Film oparty był na faktach historycznych, co uświadomiło nam brutalną rzeczywistość tych rejonów świata. Seans zakończył się około 16.30. Kolejne półtorej godziny było czasem, podczas którego uczniowie do woli korzystali z barów szybkiej obsługi. O godzinie 18.00 wyjechaliśmy z centrum handlowego i pospieszyliśmy ku ostatniemu celowi wycieczki, którym był Och-Teatr.

                Przedstawienie w teatrze rozpoczęło się o 19.30 i nosiło tytuł „Mayday 2” autorstwa Raya Cooneya w przekładzie Elżbiety Woźniak. Jego reżyserką była Krystyna Janda. W role bohaterów wcielili się znani aktorzy i aktorki: Maria Seweryn, Monika Fronczek, Rafał Rutkowski, Artur Barciś, Jerzy Łapiński, Olga Sarzyńska oraz Adam Serowaniec. W spektaklu przedstawiono kontynuację historii przedstawionej w „Mayday”. Główny bohater, John Smith, od wielu lat żyje w bigamii, utrzymując swoje żony w nieświadomości co do pozostawania w dwóch związkach małżeńskich. Kłopoty zaczynają się, kiedy jego dzieci poznają się przez Internet i postanawiają się spotkać. Z całych sił stara się utrzymać wszystko w tajemnicy, co nie przychodzi mu już tak łatwo jak kiedyś. Po spektaklu mieliśmy możliwość zrobienia zdjęcia oraz przeprowadzenia rozmowy z aktorami, którzy mimo późnej pory i zmęczenia zgodzili się spotkać z naszą grupą wycieczkową. Do rodzimej miejscowości wróciliśmy około północy.

                Wycieczka podobała się zarówno mi, jak i pozostałym członkom grupy. Możliwość podziwiania najróżniejszych dzieł sztuki, świadectw przeszłości oraz zabawy i wypoczynku przy wciągających i trzymających w napięciu seansach filmowych i teatralnych jest czymś niecodziennym. Uważam, że zdecydowanie warto było wziąć udział w tym wyjeździe.

 Grzegorz Rogoziński kl. III
Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.7 templates hosting Valid XHTML and CSS.