Company Logo

Gościmy

Odwiedza nas 49 gości oraz 0 użytkowników.

Narodowe czytanie "Pana Tadeusza" A. Mickiewicza

Dzień Czytania „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza ma na celu popularyzację czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia kulturowej i narodowej wspólnoty poprzez publiczną lekturę klasyki polskiej literatury – najpopularniejszego dzieła jednego z największych polskich poetów.

 

 

 

11 września, w środę, odbył się w szkole godzinny apel poświęcony epopei narodowej - „Panu Tadeuszowi”. Skierowany był do uczniów klasy VI szkoły podstawowej i gimnazjalistów. Organizatorem spotkania była biblioteka i świetlica szkolna reprezentowane przez p. Ewę Jakubik i p. Iwonę Nowską. Program obejmował 11 fragmentów utworu. Były to: „Inwokacja”, „Opis dworu w Soplicowie”, „Powrót Tadeusza”, „Grzyby”, „Polowanie na niedźwiedzia”, „Koncert Wojskiego na rogu”, „Zaścianek szlachecki Dobrzyn”, „Burza”, „Koncert Jankiela”, „Polonez” i „Kraj lat dziecinnych”. Każdy z fragmentów czytany był przez inną osobę i ilustrowany obrazami na projektorze multimedialnym. W tle płynęła muzyka Chopina lub kompozycje Kilara z filmu „Pan Tadeusz”. Słowo wiążące opisujące całą fabułę utworu przedstawił Grzegorz Rogoziński z klasy III gimnazjum. Piękne interpretacje Dzieła Mickiewicza stworzyli: Aleksandra Jakubik, Marcin Renik, Przemysław Seliga i Ewa Wróbel z klasy VI, Magda Oniśk, Patrycja Steć i Dawid Wiechowski z klasy I gimnazjum, Krzysztof Kowalczyk z klasy II A gimnazjum, Adam Szymański i Marta Wróbel z klasy II B gimnazjum, Monika Gąsior i Paulina Chmielewska z klasy III gimnazjum oraz: p. Danuta Barszcz, p. Grażyna Bruszewska, p. Wojciech Jakubik, p. Justyna Kotowska, p. Iwona Maliszewska i p. Ewa Szymanik. Wszyscy czytający otrzymali zasłużone oklaski.
Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.7 templates hosting Valid XHTML and CSS.