Company Logo

Gościmy

Odwiedza nas 9 gości oraz 0 użytkowników.

Zakończenie roku szkolnego 2013/2014

W piątek, 27.06.2014r. uczniowie uroczyście zakończyli rok szkolny.

Dzień ten rozpoczął się mszą świętą, odprawioną przez ks. Ryszarda Zalewskiego
 w prostyńskiej świątyni. Po nabożeństwie wszyscy udali się do szkoły.

Wspólne dla całej społeczności ZSG uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014 poprowadziła po raz ostatni w tej szkole Monika Gąsior, przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego  PG.  Po raz ostatni na środku sali gimnastycznej ze sztandarem jako chorąży stanął Damian Steć.
W tym dniu swoją przygodę w szkole zakończyło 25 gimnazjalistów. Wśród nich był też Grzegorz Rogoziński, który grą na gitarze uświetniał niemal wszystkie szkolne uroczystości.

Świadectwa ukończenia szkoły odebrali również uczniowie klasy szóste Szkoły Podstawowej.
We wrześniu będą już gimnazjalistami.

Najprzyjemniejszym wydarzeniem było wręczenie świadectw z wyróżnieniem oraz nagród książkowych za najwyższe wyniki w nauce. Najwytrwalsi uczniowie otrzymali nagrody
za stuprocentowa frekwencję, pracę w Samorządzie Uczniowskim oraz szczególne osiągnięcia
 w konkursach i zawodach.

Pani Ewa Szymanik, dyrektor szkoły, podziękowała uczniom, nauczycielom, pracownikom niepedagogicznym i rodzicom za pracę i zaangażowanie w życie szkoły. Życzyła wszystkim radosnych, słonecznych i przede wszystkim bezpiecznych wakacji.

Kopciuszek

Uczniowie klasy drugiej pod opieką pani Ewy Roguskiej przygotowali przedstawienie p.t. "Kopciuszek" w ramach projektu "Akademia Młodego Człowieka". Zaprosili na nie  panią dyrektor i rodziców, którym bardzo podobała się gra małych aktorów. Nagrodzeni zostali gromkimi brawami.

Matematyczne potyczki

W poniedziałek 23 czerwca uczniowie gimnazjum wzięli udział w turnieju matematycznym przygotowanym przez ucznia Pawła Rogozińskiego wraz z  panią Katarzyną Gąsior. Gra składała się z czterech rund. Drużynę stanowiły 4 osoby z danej klasy wybierane losowo (do każdej gry inni przedstawiciele). Uczniowie rozwiązywali zagadki logiczne, krzyżówki, rebusy, szarady. Sprawiło im to wiele radości. Zwycięzcami turnieju zostali uczniowie klasy III i IIB.

„Śpiewajmy wraz”

W ciągu roku szkolnego 2013/2014, od października do czerwca, w naszej szkole cyklicznie spotykała się 22-osobowa grupa uczniów uzdolnionych muzycznie w wieku od lat 9 do 16 pod batutą pp. Jakubik. Połowa zespołu szlifowała grę na gitarze. Na każdych zajęciach śpiewaliśmy i graliśmy różne znane utwory. Nazwę grupy wybraliśmy przez głosowanie - „Prostyński Team”.Ćwiczyliśmy wytrwale, by pewnego dnia wystąpić publicznie i zaprezentować nasze talenty.

W dzień Bożego Ciała, 19 czerwca 2014, w godzinach popołudniowych w „Ogrodach Proboszczowskich” przy prostyńskiej plebanii odbył się koncert, w którym wzięliśmy udział. Dekoracje z jego logo, czyli „Śpiewajmy wraz!” przygotowali uczniowie klasy III szkoły podstawowej. Koncert rozpoczął się o godzinie 16.00 przemową ks. Adama Banaszka, naszego wikarego. Następne pół godziny należało do zespołu „Sadowianki”, śpiewającego bardziej i mniej znane piosenki ludowe. Później na „scenę” wkroczyliśmy my, „Prostyński Team”, przystrojeni w żółte koszulki. Przy wtórze instrumentów strunowych szarpanych i perkusyjnych zaśpiewaliśmy 6 znanych piosenek polskich wykonawców, a gitarzyści z pomocą dwóch uroczych młodych ksylofonistek z klasy III SP zagrali 3 melodie, pozostałe osoby wystukiwały rytm.

Mieszkańcy Prostyni i okolicznych miejscowości, a także krewni i znajomi wykonawców tłumnie przybyli na koncert w charakterze widzów i nagrodzili oba występy głośnym aplauzem.

 

~Ola

Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny

W czwartek 12 czerwca troje gimnazjalistów z Prostyni wzięło udział w Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym „Mistrz Ortografii” zorganizowanym przez Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Zarębach Kościelnych. Aleksandra Jakubik, Karolina Sobotka i Grzegorz Rogoziński reprezentowali naszą placówkę w jednakowych niebieskich koszulkach z logo szkoły. Dyktando, które uczniowie pisali było świetną opowieścią o planach związanych z nadchodzącymi wakacjami. Nie brakowało więc w nim nazw własnych z najciekawszych miejsc w Polsce, wyrazów kłopotliwych i zawiłości interpunkcyjnych.

Po zakończeniu konkursu i poczęstunku uczniowie wraz z opiekunem udali się do pomnika Jana Pawła II.

Wśród sześciu zgłoszonych gimnazjum, to właśnie przedstawiciele prostyńskiego gimnazjum zdobyli trzy czołowe miejsca: I – Aleksandra Jakubik, II – Grzegorz Rogoziński, III – Karolina Sobotka. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w nowych szkołach!

Pożegnania przyszedł czas

13 lipca 2014r. odbyło się pożegnalne spotkanie klasy trzeciej z nauczycielami i rodzicami. Uczniowie przygotowali pokaz multimedialny, który pokazał jak radzili sobie w gimnazjum, zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie, muzyczne, taneczne. Wszystko odbywało się w podniosłej atmosferze, pięknej oprawie, co sprawiło, że znowu jest nam niezmiernie żal, że odchodzą do innych szkół. Szczególne uznanie należy się rodzicom, którzy byli głównymi organizatorami tej imprezy. Niedługo koniec roku szkolnego, więc ze smutkiem powiemy "ale to już było", Trzecioklasistom życzymy wszystkiego najlepszego u progu nowego etapu ich życia.

Turniej gimnazjów z naszej gminy

W dniu 13 czerwca b.r. odbyła się XV Gminna Gimnazjada - Turniej Wiedzy i Sprawności o Puchar Wójta Gminy Małkinia Górna, w której udział brały trzy szkoły. Zawody sportowe przeplatały się z turniejem wiedzy. Rywalizacja była duża, ale tak jak w ubiegłym roku, nasz wysiłek zaowocował zwycięstwem.

Klasa I na wycieczce w Warszawie

6 czerwca 2014r. na warszawskich Powązkach uczniowie klasy I PG w Prostyni uczestniczyli
w warsztatach edukacyjnych „Pogrzebana pamięć” prowadzonych przez p. Marcina Łapińskiego
z Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie.

Zadaniem gimnazjalistów było odnalezienie dziesięciu grobów: bohaterów „Kamieni na szaniec”, Żołnierzy Wyklętych, ofiar represji systemu komunistycznego. Poznali również historię krzyży
w Dolince Katyńskiej.

Kulminacyjnym punktem wycieczki była wizyta w teatrze Studio Buffo, gdzie uczniowie mieli okazję obejrzeć spektakl „Romeo i Julia” w nowoczesnym ujęciu.

Czerwcowy dzień w Warszawie zakończył się spacerem w Łazienkach Królewskich.
Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.7 templates hosting Valid XHTML and CSS.