Company Logo

Gościmy

Odwiedza nas 37 gości oraz 0 użytkowników.

Skąd się bierze chleb?

Szukając odpowiedzi na pytanie Skąd się bierze chleb? uczniowie klasy pierwszej i trzeciej ze Szkoły Podstawowej w Prostyni wybrali się w październikowy poranek na wycieczkę do piekarni GS "Sch" w Małkini Górnej. Dzieci zapoznały się z pracą piekarza oraz zobaczyły jak wygląda piekarnia od "środka". Pan kierownik piekarni oprowadził po wszystkich  pomieszczeniach. Następnie bardzo ciekawie opowiadał o pracy piekarza, wyjaśnił i tłumaczył zagadnienia związane z wypiekiem pieczywa. Dzieci poznały etapy powstawania chleba. Mieli okazję własnoręcznie uformować bułeczki. Uczniowie z zainteresowaniem oglądali wyposażenie piekarni. Duże zainteresowanie wzbudził piec do wypieku chleba.
Na koniec wizyty każdy uczestnik wycieczki otrzymał smakowite bułeczki. Przedstawiciele klas pięknie podziękowali za przekazanie wiadomości i wszyscy wrócili do szkoły.   

 
Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.7 templates hosting Valid XHTML and CSS.