Company Logo

Gościmy

Odwiedza nas 24 gości oraz 0 użytkowników.

Wycieczka do lasu

Uczniowie klasy III wybrali się na zajęcia do lasu z panią Iwoną Wojciechowską. Ich zadaniem było obserwowanie zwierząt, rozróżnianie pięter w lesie oraz zbieranie leśnych skarbów. Oto fragment sprawozdania z ich obserwacji.
      W piątek 28 września wybraliśmy się na wycieczkę do lasu na prawdziwą lekcję przyrody. Pogoda była ładna, świeciło słońce, ale czuć było chłód jesieni. Po przybyciu na miejsce podzieliliśmy się na grupy. W zespołach odbyły się zajęcia edukacyjne pod hasłem "Odkrywamy tajemnice lasu". Las, w którym byliśmy to las mieszany, widzieliśmy tam drzewa iglaste i liściaste, takie jak; sosny, świerki, brzozy i dęby, klony i buki. Musieliśmy uważać na kujące krzewy jeżyn, które rosły w podszycie lasu. Niestety na krzewinkach jagodowych nie było już jagódek za to czerwieniły się borówki. Powietrze pachniało grzybami. Zielone mchy ozdobione były pięknymi, czerwonymi muchomorami w białe kropki. Wykopaliśmy dołek w ściółce i stwierdziliśmy, że ziemia w lesie jest mokra .Udało nam się zobaczyć zaskrońca i mrówki. Gdy byliśmy cicho usłyszeliśmy dzięcioła i śpiew ptaków. W lesie było dużo pajęczyny, to znak, że mieszka w nim dużo pająków. Wycieczka bardzo nam się podobała, to super lekcja .Mogliśmy przytulić się do drzewa, zobaczyć i dotknąć korę drzew. Poczuć na sobie różnicę temperatur w lesie i poza lasem. Wiadomości z tej lekcji zapamiętamy na długo.
                                                                    autorzy: uczniowie klasy III
Uczniowie po powrocie do szkoły z zebranych okazów wykonali makietę lasu.
                                                          
Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.7 templates hosting Valid XHTML and CSS.