Company Logo

Gościmy

Odwiedza nas 135 gości oraz 0 użytkowników.

ABC pierwszej pomocy

W dniach 19-21 września 2012r.w ramach Programu Edukacyjnego ''Ratujemy i Uczymy Ratować" prowadzonego przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy uczniowie Szkoły Podstawowej nauczania początkowego uczyli się podstawowych  zasad udzielania pierwszej pomocy.

Dzieci zapoznały się krok po kroku, jakie są podstawowe czynności ratujące życie. Pracowali na sprzęcie do nauki- fantomy, podręczniki, płyty DVD, które otrzymali dzięki fundacji. Ćwiczyli najważniejsze elementy udzielania skutecznej pierwszej pomocy:
-bezpieczeństwo
-sprawdzenie przytomności
-wzywanie pomocy
-sprawdzenie oddechu
-pozycja boczna
-wdechy ratownicze
-uciskanie klatki piersiowej
A wszystko to wykonywali pod okiem p. Iwony Wojciechowskiej.
Każdy uczeń wie, że od prawidłowo wykonanych czynności może zależeć czyjeś życie. Aby pomóc powinien wiedzieć jak to zrobić. Wśród uczniów wyłoniliśmy najlepszych małych ratowników.

 
Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.7 templates hosting Valid XHTML and CSS.