Company Logo

Gościmy

Odwiedza nas 168 gości oraz 0 użytkowników.

Rekolekcje wielkopostne

Dnia 21 lutego w parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Prostyni rozpoczęły się Rekolekcje Wielkopostne dla dzieci i młodzieży z Zespołu Szkół Prostyni jak również okolicznych szkół z Orzełka, Kiełczewa i Rytel Święckich. Nową inicjatywę Rekolekcji dla najmłodszych parafian zapoczątkował ksiądz kanonik Ryszard Zalewski. Temat tegorocznych rekolekcji „Trzymajmy się Jezusa”. Nauki rekolekcyjne prowadzili ksiądz Błażej Samociuk, wikariusz parafii Rudka i alumni Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie alumn Przemysław Skierski i alumn Emil Skobel. Przez konferencje, wspólny śpiew, dramy uczniowie pierwszego dnia zastanawiali się nad metodami walki z grzechem i istotą Wielkiego Postu. Po spotkaniu w szkole wszyscy udali się do kościoła parafialnego gdzie miała miejsce droga krzyżowa, której zwieńczeniem było ucałowanie relikwii krzyża świętego. 

 
Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.7 templates hosting Valid XHTML and CSS.