Company Logo

Gościmy

Odwiedza nas 65 gości oraz 0 użytkowników.

Nawiedzamy groby

Pod koniec października, tuż przed dniem Wszystkich Świętych niemal wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami nawiedzali prostyńską nekropolię. Odwiedzali groby swoich bliskich, ale także Grób Nieznanego Żołnierza i mogiły zasłużonych ludzi dla społeczeństwa. Porządkowali też groby zaniedbane i tam stawiali znicze. Oprócz cmentarza przy kościele, w Prostyni jest też dawny cmentarz na placu przy Ośrodku Zdrowia. Znajduje się tam jeden nagrobek. To miejsce jest także odwiedzane przez uczniów. Czas przed listopadowym świętem nastraja bardzo melancholijnie.

„Płoną świeczek szeregi, płoną świeczek tysiące,

powiewają płomyczki zamyślone i drżące.

Więc płomyczkiem, jak dłonią, dłonią ciepłą i jasną

pozdrawiamy tych wszystkich, których życie już zgasło.”

                                                                         Hanna Łochocka
Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.7 templates hosting Valid XHTML and CSS.