Company Logo

Gościmy

Odwiedza nas 10 gości oraz 0 użytkowników.

Rok szkolny 2011/12012

Święto Szkoły w Zespole Szkół Gminnych im. Jana Pawła II w Prostyni

Obchody Dnia Patrona w tym roku szkolnym przypadły na niedzielę 16 października. W Kościele w Prostyni o godzinie 16.00 odbyła się uroczysta Msza Święta odprawiona przez księdza proboszcza Krzysztofa Maksimiuka. Po mszy wysłuchaliśmy montażu słowno – muzycznego przygotowanego przez młodzież naszej szkoły, następnie wspólnie ze społecznością lokalną odmówiliśmy różaniec. Ksiądz proboszcz na zakończenie uroczystości na ręce pani bibliotekarki Ewy Jakubik przekazał dla uczniów i nauczycieli Encyklikę Ojca Świętego bł. Jana Pawła II.

17 października ( w poniedziałek) w szkole odbyła się druga część obchodów Dnia Patrona. Uczniowie zaprezentowali część artystyczną poświęconą osobie Jana Pawła II. Złożyli również kwiaty i zapalili znicze pod pomnikiem przy Zespole Szkół Gminnych w Prostyni.

 

{gallery}patron_2011{/gallery}

 

Rocznica śmierci Jana Pawła II

Każda rocznica śmierci Jana Pawła II jest ważnym wydarzeniem w życiu Zespołu Szkół Gminnych im. Jana Pawła II w Prostyni i parafii. Mimo że minęło już siedem lat od Jego odejścia, to postać i nauczanie naszego wielkiego Rodaka pozostają wciąż żywe. Ci, którzy pamiętają cały pontyfikat błogosławionego Jana Pawła II, teraz przekazują świadectwo kolejnym pokoleniom i dbają, aby najważniejsze papieskie przesłanie nie popadło w zapomnienie.

Uroczystości związane ze śmiercią Jana Pawła II w Prostyni odbywały się w środę 4 kwietnia. Brali w nich udział księża, uczniowie z Zespołu Szkół Gminnych im. Jana Pawła II w Prostyni wraz ze sztandarem szkoły, nauczyciele, harcerze z 14 drużyny harcerskiej „Sokoły” ze swoim proporcem oraz licznie zgromadzeni parafianie. Tego dnia o godz. 15.00 wszyscy zgromadzili się przy budynku szkoły, uformowali kolumnę i przeszli do kapliczki w miejscu, gdzie przed wiekami stał pierwszy prostyński kościół. Stąd wyruszyła Droga Krzyżowa prowadzona przez ks. Pawła Błaszczyka. Na czele kolumny niesiony był krzyż, po bokach którego harcerze nieśli zapalone pochodnie. Rozważania poszczególnych stacji nawiązujące do współczesnych czasów, czytali nauczyciele i uczniowie prostyńskiej szkoły. W śpiewach między stacjami miejscowemu organiście pomagali przedstawiciele scholi parafialnej. Po przejściu niespełna kilometrowej trasy, w kościele odbyła się część artystyczna przygotowana przez p. Katarzynę Gąsior, uczniów klasy I gimnazjum i wspomnianą scholę. Program obejmował szereg wierszy połączonych tekstami narratorów opowiadających o najważniejszych wydarzeniach z życia Jana Pawła II i Jego przesłaniach. Część artystyczną zakończyła pieśń „Abba Ojcze”, która była hymnem Światowych Dni Młodzieży w Częstochowie, którym przewodniczył Papież – Polak. Następnie odprawiona została Msza Święta w intencji nauczycieli i uczniów szkoły w Prostyni. Celebrans ks. kan. Krzysztof Maksimiuk w kazaniu zwracał uwagę na drogę życia błogosławionego Jana Pawła II jako wzór dla młodego pokolenia. Po zakończeniu nabożeństwa ks. kanonik przekazał szkole książkę „Droga czystej miłości”.

Rocznica śmierci naszego wielkiego Rodaka jest okazją do pogłębionej refleksji, zweryfikowania swoich życiowych wyborów, tworzy perspektywę, z której łatwiej można podsumować swoje postępowanie. Słowa Jana Pawła II - „Nie lękajcie się” - pozwalają z optymizmem iść przez życie, mimo wielu trudności. „Bóg jest Miłością!” Błogosławiony polski Papież w prostych słowach wyznacza cele dla wszystkich, którzy we współczesnym świecie pamiętają o Bożych przykazaniach. Pamięć o niezwykłym, wielkim Polaku motywuje do doskonalenia pracy nad własnymi słabościami, pokonywania rozlicznych raf współczesnego, cynicznego świata, dzielenia się dobrem ze wszystkimi zagubionymi w relatywizmie moralnym XXI wieku.

{gallery}droga krzyzowa12{/gallery}

14 DH "SOKOŁY"

Grafika losowa

8.jpgPowered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.7 templates hosting Valid XHTML and CSS.