Company Logo

Gościmy

Odwiedza nas 9 gości oraz 0 użytkowników.

Rok szkolny 2010/2011

6 lat bez Jana Pawła II

Uroczystości rocznicowe śmierci Jana Pawła II odbyły się w piątek 1 kwietnia. Całość rozpoczęła się o godz. 15.00 Drogą Krzyżową od kapliczki z figurą Chrystusa skazanego na śmierć do kościoła. Nabożeństwo prowadził ks. Paweł Błaszczyk, zaś czytającymi rozważania poszczególnych stacji byli nauczyciele prostyńskiej szkoły noszącej imię Jana Pawła II. Rozważania dotyczyły postępowania młodych ludzi, a każde z nich zakończone było dobrą radą na  przyszłość. Na czele kolumny marszowej był niesiony krzyż, za nim szło grono ministrantów i poczet sztandarowy Zespołu Szkół Gminnych im. Jana Pawła II w Prostyni. Za grupą biorącą czynny udział w uroczystości podążali uczniowie, nauczyciele oraz licznie zgromadzeni parafianie. Po przebyciu około kilometra kolumna dotarła do kościoła. Przede Mszą Świętą odbyła się część artystyczna pod tytułem „Nie cały umieram” w wykonaniu uczniów prostyńskiej szkoły pod kierunkiem p. Danuty Barszcz. W programie wykorzystano wiersze i fragmenty prozy ukazujące przesłanie miłości Jana Pawła II. Podsumowującym  tekstem była modlitwa do naszego Papieża o pomoc w trudach ziemskiego życia na wszystkich szczeblach społeczeństwa. Całość programu zwieńczyła pieśń „Barka”, której nie może zabraknąć na papieskich uroczystościach, zaintonowana przez młodzież, wykonana została przez wszystkich obecnych w kościele.  Mszę Świętą odprawił ks. Paweł Błaszczyk. W kazaniu zwracał szczególną uwagę na słowa Jana Pawła II, którymi pouczał świat oraz na wzór postępowania, jaki nasz Papież ukazywał całym swoim życiem. Wyraził także wielką radość z beatyfikacji, którą cieszy się także cała Polska. Jednocześnie była to troska o dalszą pracę nad sobą każdego rodaka.

„O, obejmij, Ojcze Święty, swym wzrokiem tę ziemię, z której przed laty wyszedłeś...” - fragment tekstu z części artystycznej.

 

{gallery}papiez_2011{/gallery}

 

Święto Szkoły


W sobotę 16 października przed szkołą zgromadzili się uczniowie i wychowawcy prostyńskiej szkoły, aby uczcić patrona Jana Pawła II. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 8.30. Zebranych przywitała dyrektor p. Ewa Szymanik. W obecności sztandaru szkoły i grupy harcerzy przedstawiciele klas postawili przed pomnikiem patrona zapalone znicze. Następnie cała kolumna ze sztandarem na czele, prowadzona przez radiowóz przemaszerowała do kościoła. Tam Mszę św. odprawił ks. Paweł Błaszczyk. Główna intencja tego nabożeństwa to modlitwa o rychłą beatyfikację Jana Pawła II. Po mszy odbyła się część artystyczna przygotowana przez p. Edytę Borową i uczennice gimnazjum. Głos zabrał także  proboszcz ks. kan. Krzysztof Maksimiuk, który przekazał życzenia nauczycielom i uczniom, aby Jan Paweł II był faktycznym wzorem postępowania. Na tym uroczystość się zakończyła.

 

{gallery}swieto_szkoly{/gallery}

14 DH "SOKOŁY"

Grafika losowa

1.jpgPowered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.7 templates hosting Valid XHTML and CSS.